A Magyar Természetjárók Szövetsége (MTSZ) a Regionális operatív programban több pályázaton is nyert, így idén 470 millió forintos forrásból újítja meg a Hollóházától Írottkőig kanyargó turistaút északi vonalát - írja a Magyar Nemzet.
A lap szerdai cikke szerint újrafestik a jelzéseket, számos táblát, hidat, kilátót újítanak fel vagy cserélnek ki, Galyatetőn pedig újabb szinttel gazdagodik az ódon kilátó, a tetejéről éjszakánként a csillagokat is megcsodálhatják az érdeklődők.
Az MTSZ hamarosan bevezet egy okostelefonokra letölthető, természetjáró térinformatikai rendszert is, üzembe helyezése a tavasz végére várható. Az ötletet a svájciaktól lesték el. A program egyméteres pontossággal informálja a túrázót aktuális tartózkodási helyéről, a kéktúra leágazásairól, a közelben található szálláshelyekről, éttermekről, tömegközlekedési menetrendekről. Az alkalmazás segítségével a túrázó megismerheti környezete élővilágát is. Az alkalmazás egyelőre a túraútvonal észak-magyarországi részére készült el, s amíg nem terjed ki a hatótávolsága a teljes útvonalra, ingyen lesz elérhető.

Itt verte el a legtöbb magyar a játékpénzt a SZÉP-kártyákról: ez történik, ha minden zseb átjárható?
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


