A tavalyinál valamivel kevesebb külföldi, ugyanakkor lényegesen több belföldi vendég fordult meg az előszezonban a Tisza-tónál, ennek köszönhetően nőtt a kereskedelmi szálláshelyek forgalma - közölte a Magyar Turizmus Zrt. Tisza-tavi regionális marketingigazgatója.
Molnár Anita elmondta: az év első négy hónapjában a külföldi vendégek száma 3,5 százalékkal csökkent, a belföldieké bő 6 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, és összességében emelkedett a régió szálláshelyein eltöltött vendégéjszakák száma.
A regionális marketingigazgató elmondta, hogy több területen is erősödött a Tisza-tó turisztikai kínálata, látványosan bővültek például a korábban is komoly vonzerőt jelentő horgászati lehetőségek. A tavasz folyamán "telt házzal" működtek az iskolai csoportok fogadására alkalmas szálláshelyek, ami annak is köszönhető, hogy áprilistól látogatható a régió egyik legizgalmasabb újdonsága, Európa legnagyobb édesvízi akváriuma.
Megjegyezte, hogy az akváriumnak otthont adó poroszlói ökocentrum a nyitást követő első 2 hét alatt 15 ezer látogatót fogadott, ami lényegesen meghaladja az előzetes várakozásokat. Molnár Anita szerint a látogatók száma az év végéig akár a százezer főt is megközelítheti.
Az év egészében a Tisza-tónál a vendégéjszakák 10 ezres növekedésével számolnak. Tavaly 80 ezer látogató 230 ezer éjszakát töltött a Tisza-tó környéki szálláshelyeken.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel (és 100 ezer forint jóváírással) a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank 69 937 forintos törlesztőt (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Kész, vége! Végleg betiltják az Airbnb-t, hamarosan az egész város területén érvénybe lép a rendelet
Barcelona radikális lépésre szánta el magát: 2028-tól betiltják a turisztikai célú rövid távú lakáskiadást, í








