A Ryanair nem hajlandó többet fizetni a repteret működtető Budapest Airportnak, ezért kell gyalogolniuk az utasoknak a repülőgépekig - írja a Népszava.
A lap emlékeztet arra az új rendszerre, hogy az utasokat 45 perccel a járat indulása előtt kiterelik a terminálról a reptéri betonra, így gyakorlatilag az időjárástól függetlenül, gyalogosan kell megközelíteniük a repülőgépet.
Hardy Mihály, a Budapest Airport kommunikációs igazgatója elmondta: semmi meglepő nincs a Ryanair gyakorlatában, mindenhol ezt a módszert alkalmazzák. Most a 2-es terminálon az Easyjet is hasonló kiszállást kért a schengeni államokból érkező utasok esetében. Máshol azért nem okoz problémát a Ryanair eljárása, mert általában elhagyott katonai bázisokon, repülőtereken szállnak fel és le.
A gyalogos ki-beszállással 20-30 eurócentet spórolnak meg utasonként és járatonként.

Indulhat a tippelés meddig bírja a Petőfi híd: a felújítás tervezésének megpályáztatására sincs pénz
Budapest vezetése egyelőre nem tudja megkezdeni a súlyosan korrodálódott Petőfi híd felújítását.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


