Több mint kétmilliárd forintból fejleszti úthálózatát a nyíregyházi önkormányzat - közölte Giba Tamás, a 120 ezer lakosú szabolcs-szatmár-beregi megyeszékhely független alpolgármestere.
A város centrumában a belső körút épül tovább két szakaszon is, s a beruházáshoz kapcsolódóan kicserélik a távfűtési vezetéket, illetve kerékpáros útrészt is készítenek - mondta az önkormányzati vezető. A belvárosban a házak szanálásával négy sávos lesz a körút új, Egyház utcai része is és két újabb jelzőlámpás csomópontot alakítanak ki a Bethlen Gábor és a Síp utcai kereszteződésben.
A kivitelezést a nyíregyházi KE-VÍZ 21 Zrt. végzi, míg a másik körútrészt az olasz érdekeltségű Colas-Közműgenerál Konzorcium építi, a Bocskai úton át, a Szent István útig, ahol szintén két új jelzőlámpás csomópontot létesítenek, illetve a fejlesztéshez kapcsolódóan kap lámpás forgalomirányítást a Széchenyi és a Szarvas utca kereszteződése. A Széchenyi úton kerékpárút is épül, az Iskola úton és a Luther téren át a Szent István útig, ahol kapcsolatot alakítanak ki a város keleti-nyugati irányú kerékpáros úthálózatával.
A két új körútszakasz az Európai Unió által támogatott városközponti rehabilitációs program keretében épül, 600-600 millió forintos költségből. Giba Tamás tájékoztatása szerint készül a belváros közlekedését tehermentesítő keleti körút is Nyíregyházán, amely a nagykálló-nyírbátori főútat köti össze a 41-es úton át, a régi 4-es számú főút nyírpazonyi részével. A szintén 600 millió forintos költségből épülő utat még az idén, október végén átadják.
Nyíregyházán a jövő tavaszig 16 kilométer új kerékpárút épül, mintegy 200 millió forintos költségből, jelenleg 30 kilométeren áll rendelkezésre kijelölt út a kerékpárosoknak a városban.

Van egy irtó fontos dolog, amire nem figyelünk oda, ha repülővel utazunk: erre nagyon rá lehet fázni
A statisztikák szerint repülőgép-balesetek körülbelül 75%-át pilótahibák és mechanikai hibák okozzák.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


