Az utóbbi hónapokban mindennapossá vált a BKV-alkalmazottak fizikai bántalmazása, legutóbb egy munkába igyekvő villamosvezetőt vertek meg. Nincsenek biztonságban a jegyellenőrök és a buszvezetők sem, többször hallottuk már, hogy részeg, felbőszült utasok vágták őket állba. A balhék során szinte mindig szóba kerülnek a botrányos végkielégítési ügyek, így a "Szalainék" helyett az első vonalban dolgozók kapják a pofonokat - írja a Magyar Hírlap.
Ők szenvednek a brutális támadásoktól, mert az indulatos elkövetőknek ők vannak kéznél. Ezekben az esetekben mellékes, hogy a sínváltó, karbantartó, járművezető, jegyárusító vagy éppen ellenőr ugyanúgy elítéli a milliókat zsebre vágó górékat, mint az átlagpolgár, mégis rajtuk csattan az agresszív hőzöngők ostora.
Nem tudni, hogy lesz-e felelősségre vonás a paragrafusokkal gondosan körülbástyázott szerződések, a semmire sem jó tanulmányok nyomán kifizetett hihetetlen pénzek ügyében. A megállókban és a járművökön történt brutális esetek kapcsán érdemes lenne azon is elgondolkodni, hogy az anyagi károkozásokon kívül vajon milyen mértékű erkölcsi kár érte a vállalatot és az egész társadalmat.
Bebizonyosodott, hogy a tűz közelében bármit meg lehet csinálni, a korrupció a gazdasági, üzleti élet szerves részévé vált. Ennek egyik következménye a társadalmi morál leépülése, így a zsebre vágott millióknál lényegesen nagyobb károkozás az emberek hitén esett csorba. A "nem veszek jegyet" és a "nem dobok pénzt a parkoló automatába" hozzáállás jó mentőöv azoknak, akiknek az egyenes út helyett mindig jobb a görbe. Így aztán azért a morális károkozásért is felelni kell a végkielégítőknek, végkielégítetteknek.

Indulhat a tippelés meddig bírja a Petőfi híd: a felújítás tervezésének megpályáztatására sincs pénz
Budapest vezetése egyelőre nem tudja megkezdeni a súlyosan korrodálódott Petőfi híd felújítását.

Iszonyat értékes kincset rejt a magyar föld: szörnyű, ahogy elpazaroljuk, pedig használni is lehetne
Magyarország geotermikus adottságai kiemelkedőek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


