A benzin nagykereskedelmi ára bruttó 5 forinttal emelkedik, míg a gázolajért bruttó 2 forinttal fizetnek magasabb árat a kutasok csütörtöktől.
Holnaptól 4 forinttal ismét drágul a benzin a hazai kutakon, a gázolaj egységára ezúttal változatlan marad. Az áremeléssel tovább szűkül a benzin és a gázolaj literenkénti ára közötti különbség, amire hónapok óta nem volt példa. Jelentős árváltozások történtek az elmúlt egy hónapban a többi uniós országban is, érdekesen alakulnak az árak Romániában és Lengyelországban is. A gázolaj árak láttán ugyanakkor megremeghet a szlovák autósok kezében a töltőpisztoly.
Az egyes kutak eltérő árképzése miatt lehetnek különbségek, de a benzin literje átlagosan 254-255 forintba, a gázolaj pedig 256-257 forintba kerül majd holnaptól. A diszkont töltőállomásokon körülbelül 10 forinttal olcsóbban is lehet tankolni, de az autópályákon található kutakon ettől nagyobb is lehet a különbség felfelé.

A vizsgált időszakban a magyar fizetőeszköz árfolyama tovább gyengült az euróval szemben. Megjegyzés: Az Európai Bizottság adataiból összeállított táblázat még nem tartalmaz minden módosítást, a tagállamok esetében a február 02-ai adatokat ismerjük.
A legolcsóbb benzint az euró alapon mért 6,6 %-os áremelés ellenére továbbra is Romániában találtuk, keleti szomszédunknál 202-203 forintot kell fizetni egy liter benzinért. Őket követi Észtország és Ciprus, valamint az elmúlt hónapban még dobogós Lettország. A decemberben még éllovas Litvániában mára 7 forinttal drágább a benzin, mint hazánkban.
Továbbra is Hollandiában a legdrágább a benzin közel 370 forintos egységárral, de drágán tankolhatnak a német, a dán, a finn és az olasz autósok is. Uniós szomszédjaink közül Szlovéniában, Szlovákiában és Ausztriában is többet kell fizetni egy liter benzinért, mint Magyarországon.

A gázolaj tekintetében jelentős változásokat hozott az elmúlt egy hónap. Februártól a legolcsóbban a lengyel dízelesek tankolhatnak, ciprusi, román és bolgár társaikat megelőzve. Hosszú idő után nem Nagy-Britanniában a legdrágább a gázolaj, nem kis meglepetésre északi szomszédunk, Szlovákiavette át a britektől ez az irigylésre méltónak a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető pozíciót.
A szlovákokon kívül az olaszok és a britek fizetnek 300 forint felett egy liter gázolajért, hazánk ebben a tekintetben a középmezőnyhöz tartozik. Hollandiában 167 forinttal többet kell fizetni egy liter benzinért, mint Romániában, Szlovákiában pedig több mint 82 forinttal drágább egy liter gázolaj, mint Lengyelországban.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A szomszédos nem uniós országok közül Ukrajnában a legolcsóbban az üzemanyagok, a benzin literje 159 forintba, a gázolajé pedig 166 forintba kerül. Tőlük keletre Oroszországban 144 forint a benzin és 138 forint a gázolaj. Horvátországban 6,76 kunába (271 forintba) kerül egy liter benzin, egy liter gázolajért pedig 6,60 kunát (265 forintot) kell fizetni.

A benzin és a gázolaj egységára Írországban csökkent a legnagyobb mértékben 6,49 %, illetve 7,12 %-kal. A legnagyobb mértékű benzináremelés Szlovéniában volt 9,55 %-kal, a gázolaj pedig Cipruson drágult a leginkább.
A felhasznált adatokat az Európai Bizottság tette közzé, a számításokat euró alapon végeztük, a vizsgált időszakban a forint tovább gyengült a közös európai fizetőeszközhöz képest.

Iszonyat értékes kincset rejt a magyar föld: szörnyű, ahogy elpazaroljuk, pedig használni is lehetne
Magyarország geotermikus adottságai kiemelkedőek.

Itt verte el a legtöbb magyar a játékpénzt a SZÉP-kártyákról: ez történik, ha minden zseb átjárható?
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


