Eleinte ötletesnek és praktikusnak tartották az olasz rendőrök az egyik feltaláló által kifejlesztett T-Redspeed névre keresztelt rendszert. A közlekedési lámpákba szerelt fényképező segítségével így könnyebben nyakon csíphették a szabályszegőket, de ez nem volt elég. A lámpát átprogramozták, az így kirótt bírságokat pedig elsikkasztották.
Stefano Arrighetti a rendszer kiötlője 63 rendőr és 39 hivatalnok sorakozik a vádlottak padján, miután fény derült a turpisságra. A háromszáz olasz városban szolgálatba állított egyébként remek találmány akkor szúrt szemet egy tisztességes rendőrnek, amikor a szokásos szabálysértések száma közel a százszorosára (!) emelkedett. Ennek köszönhetően és a tetten ért autósok tömeges panaszáradatára vizsgálatot kezdeményeztek.
A fényképező a normál 5-6 helyett alig két másodpercesre átállított sárga jelzését követően már villant is a vaku, aminek következtében az egyébként szabályosan közlekedő autósok tömege kapott bírságot. A rendőrségen furcsállották, hogy az esetek száma egyik napról a másikra jelentősen megugrott, miközben a közlekedési morálban nem történt különösebb változás.
A találmányt csak pénznyelő automatának tituláló autósok körében ezek után nem csoda, ha forr a levegő, mivel a bírságok közül a felvételek alapján nehéz kiszűrni, hogy ki közlekedett szabályosan és ki vétett valójában. A tetten ért sofőrök nem értenek egyet a büntetésekkel, a forgalomszámlálást követően az derült ki, hogy a rendszer szerint minden századik áthaladó autós szabálytalanul közlekedett.
A sárga jelzés szándékos lerövidítésével jelentős bevételekre tettek szert a beavatottak, akik most a bíróságon felelnek a tettükért. A vád szerint a rendszert teljes egészében még nem is hitelesítette a közlekedési minisztérium, ami megkérdőjelezi a bírságok jogosságát. A számítások szerint a jogtalanul kiszabott bírságok mértéke több millió euróra tehető.

Óriási változás élesedik a Liszt Ferenc repülőtéren: erről tudj, ha repülővel mész nyaralni 2025-ben
Bár egyes piaci szereplők a légi közlekedésben a 2024-eshez képest is jelentős késésekre, káoszra számítanak, a budapesti szakértők ennél jóval optimistábbak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


