Az Új Magyarország Fejlesztési Terv közel 34 milliárd forintos támogatásával megújul Miskolc villamosközlekedése. Bajnai Gordon, nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter köszöntője után Szalóki Flórián, az NFÜ Közlekedési Programok Irányító Hatóságának vezetője és Káli Sándor Miskolc polgármestere aláírták a borsodi megyeszékhely villamos közlekedésének megújítását célzó beruházás támogatási szerződését.
A miskolciak által "Zöld nyíl"-nak elkeresztelt projekt átfogó célja a hosszútávon fenntartható, környezetbarát, gyors és biztonságos közösségi közlekedés megteremtése és vonzóvá tétele, illetve egy modern városkép kialakítása.
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv közel 34 milliárd forintos támogatásával megvalósuló, bruttó 37.8 milliárd forintos beruházás következtében a meglévő villamos pálya korszerűsítésével, 31 db új, alacsonypadlós, korszerű villamoskocsi beszerzésével növekszik a közösségi kötöttpályás közlekedés színvonala, a villamos vonal pedig mintegy 1,4 km-rel meghosszabbodik a jelenlegi diósgyőri végállomástól Felső-Majláthig.
A fejlesztés a város kelet-nyugati közlekedési tengelyének komplex átalakítását jelenti, azaz a közúti villamosvasúti pályaszerkezet és kitérők, jelző és biztosító berendezések teljes rekonstrukcióját, a vontatási áramellátás biztonságos kialakítását, a villamos megállóhelyek átalakítását, a felső vezetékek, tartóoszlopaik és az eszközök cseréjét.
A várhatóan 2011-ben befejeződő munkálatok eredményeként rövidebb lesz a menetidő a Tiszai-pályaudvar-Felső-Majláth között, csökken a zajkibocsátás és a levegőszennyezettség a korszerűsített pályaszakaszon, az alacsonypadlós villamosok üzembe állításával és a peronok átalakításával pedig biztosított lesz az esélyegyenlőség a közlekedésben.

Indulhat a tippelés meddig bírja a Petőfi híd: a felújítás tervezésének megpályáztatására sincs pénz
Budapest vezetése egyelőre nem tudja megkezdeni a súlyosan korrodálódott Petőfi híd felújítását.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


