Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében több mint 1700 milliárd forint fordítható az elkövetkező években elsősorban a gyorsforgalmi úthálózat és a főutak fejlesztésére - ezek az ország versenyképessége és a régiók elérhetősége szempontjából rendkívül fontos beruházások.
Legalább ennyire fontos feladat azonban a hátrányos helyzetű régiók és kistérségek elérhetőségének javítása, amely közvetlenül is hozzájárul az ott élők életminőségének javításához. Ez már a 2004-2006-os Nemzeti Fejlesztési Tervben is kiemelt fejlesztési terület volt: akkor mintegy 27 milliárd forint európai uniós támogatással több mint 500 kilométernyi négy- és ötszámjegyű, illetve önkormányzati út újulhatott meg szerte az országban. Az Új Magyarország Fejlesztési Terv részeként 2007 és 2013 között összesen 200 milliárd forint, többségében európai uniós forrást fordíthatunk az alsóbbrendű utak rendbetételére. Ebből csak a 2007-2008-as időszakban 1189 kilométernyi négy- és ötszámjegyű út felújítása kezdődhet meg az ország több mint 200 pontján, a regionális operatív programok összesen 44,5 milliárd forintos támogatásával.
A Közép-magyarországi régióban öt ilyen útszakasz felújítása kezdődhet meg hamarosan az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében, európai uniós támogatással. A nagy forgalmú és ma még balesetveszélyes monori csomópont körforgalmasítása mellett hamarosan megkezdődhet Budakalász és Pilisvörösvár térségében a 1108-as és a 11108-as jelű utak egy-egy szakaszának a felújítása, 174,9 millió forintos, nagyobbrészt európai uniós támogatással. Felújítják a 3105-ös, a 3107-es, a 3111-es és a 3112-es utak egy-egy szakaszát is Monor, Sülysáp, Péteri, Zsámbok és Tóalmás térségében, összesen 14,6 kilométer hosszan, 729,9 millió forintos, EU-támogatással. Alsónémedi, Dunavarsány és Majosháza térségében - szintén európai uniós támogatással, mintegy 590 millió forintos beruházás eredményeként - hamarosan megújul a 4602-es, az 51108-as és az 52101-es utak egy-egy szakasza, Nagykőrösnél pedig a 4601-es számú út egy szakasza kap új burkolatot, 99 millió forintos európai uniós támogatással.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


