Egyes vélemények szerint a parkolóőrök újabban a fényképezőgépük órájának előreállításával trükköznek. Az autósok az interneten keringő körlevéllel hívják fel egymás és a parkolási társaságok figyelmét a vélelmezett csalási módszerre - írja a Népszabadság.
A módszer lényege az, hogy a manipulált időmérővel rendelkező fényképezőgéppel lefényképezik az autón elhelyezett büntetést, de az igazi fizetési felszólítást csak akkor nyomtatják ki, ha a kézi számítógép órája utoléri a felvétel készítésének idejét.
Az autósok szerint a parkolási társaságok rendszere nem tudja kiszűrni ezt a módszert és az autós hiába védekezik azzal, hogy nem is talált büntetőcédulát a kocsin, mert a fotó nem ezt bizonyítja. A társaságok nem kívánták kommentálni a felvetést.
Akár igaz a leírt eset, akár csak egy mohó parkolóőr fejéből a teljesítmény-kényszer miatt kipattant tisztességtelen eljárás, a mérőeszközök szinkronizálásával kiszűrhető lenne a csalás gyanújára okot adó módszer.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


