A Suzuki márkakereskedő Top-Autó csoport jelzálogjoggal nem rendelkező hitelezői egy fillért sem látnak a felszámolás során befolyó nettó 500-700 millió forintból. Az eredetileg 1,6 milliárdos tartozás kétharmadát jegyző bankok előnyt élveznek - írja a Napi Gazdaság.
Mintegy egymilliárd forint adósság maradhat a Top-Autó Kft. és a Top-Autó 2 Kft. felszámolása után. A Suzukik forgalmazásával és szervizelésével foglalkozó cégcsoport összesen 1,6 milliárd forint tartozással húzta le a rolót még 2006 végén, vélhetően a gyors terjeszkedés és az ehhez kapcsolódó túlzott hitelfelvétel okozta a bukást. Az annak idején a Suzuki-márkakereskedések élmezőnyébe tartozó két társaság önmaga ellen kezdeményezett felszámolást, de az APEH már 2005 és 2006 őszén is végrehajtást rendelt el a Top-Autó 2-vel szemben.
A csoport négy fővárosi ingatlanából három már tavaly elkelt, a pályázatokban megjelölt irányárnál nagyobb bevételt, összesen csaknem nettó félmilliárd forintot hozva.
A cégcsoport hitelezői közül csak a jelzálogjoggal rendelkező, az eredeti 1,6 milliárdos követelésállomány mintegy kétharmadát, körülbelül egymilliárd forintot jegyző bankok látnak pénzt a felszámolásból. A legnagyobb hitelezőnek számító OTP Bank már teljes mértékben hozzájutott követeléséhez, míg az, hogy az MKB hogyan jön ki a felszámolásból, az említett XV. kerületi ingatlan vételárán múlik. Az ezen a telken szintén jelzálogjoggal bíró, az OTP-csoporthoz tartozó Merkantil Bank viszont - amely az összes autót is lefoglalta - nem jár ilyen jól, a hitelezők közül e társaságé lehet a legnagyobb veszteség. A jelzálogjoggal nem rendelkező hitelezők - köztük a szervizeléshez és az autók értékesítéséhez szükséges anyagok, eszközök, szolgáltatások szállítói - viszont kifejezetten rosszul jártak, hiszen ők egy fillért sem látnak a felszámolásból, míg az adóhivatal 10-20 millió forintjára vethet keresztet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


