Az Amerikában életbeléptetett új üzemanyag-fogyasztási és káros anyag kibocsátási előírások, a felhasznált nyersanyagok drágulása és a dollár alacsony árfolyama együttesen költségesebbé teszik az autógyártást. Ezek a tényezők az autók vételárában is megjelennek, a gyártók továbbhárítják a vásárlókra a pluszköltségeket.
A General Motors vezetője is megerősítette, hogy fontolóra vették az áremelést, mert ezzel tudják ellensúlyozni a megemelkedett kiadásokat. Agresszív árpolitikát kívánnak alkalmazni, decembertől átlagosan másfél százalékkal kérnek többet egy autóért. A cég elnöke nem árul el nagy titkot, amikor azt mondja, hogy az új szabványoknak és előírásoknak megfelelő jármű vásárolásakor a fogyasztóknak többet kell fizetni az autókért.
Egy korábbi tanulmányukban megállapították, hogy az új szabályok 6000 dollárral (egymillió forinttal) emelik fel egy autó árát. Azt is kifejtették, hogy a jelenlegi árak mellett lehetetlen egy autót nyereségesen előállítani és értékesíteni, ez azt jelenti az amerikai vásárlóknak, hogy a közeljövőben újabb áremelésekre számíthatnak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


