Az autógyártók globális piacán általános visszaesés tapasztalható, ebből a Rolls-Royce nem veszi ki, ugyanis teljes gőzzel kell dolgozniuk ahhoz, hogy kielégítsenek minden keresletet.
A brit gyártónak már további műszakokat, illetve meghosszabbított munkaidőt kellett bevezetnie, de még így sem tudja tartani a ritmust. A tegnap nyilvánosságra hozott negyedéves értékesítési adatok területén az előző év azonos időszakához képest 22 százalékos emelkedést könyvelhettek el.
Az eladások száma olyannyira magas, hogy a Phantom Drophead Coupe nevet viselő modelleket vásárlók egészen jövő év végéig várólistára kerültek. Emellett ugyanezen modell négyajtós változata nem lesz kapható a jövő év második negyedévéig.
2006 során a Rolls-Royce egyébként összesen 805 kocsit adott el, azonban a 300 - 500 ezer dolláros (54 - 89 millió forintos) egységár mellett még az alacsony volumen is képes nagy bevételt generálni. Ha a tavalyi év növekedési adatait vesszük alapul, abban az esetben az idei évben - a gyár történelme során először - az éves értékesítés átlépheti az ezres határt is.
Az értékesítési adatokon az új modell is lendíthet, amely a tavalyi genfi autószalonban bemutatott 101EX tanulmányautó kifejlesztett változata. Várhatóan a jövő év elején kezdik meg az új autók értékesítését, melyekben majd 6,75 literes V12-es motor duruzsol.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Mint az ma reggeli cikkünkben olvasható, talán a hazai gépjárműpiac is talpra áll a márciusi-júniusi csökkenés után.

Óriási változás élesedik a Liszt Ferenc repülőtéren: erről tudj, ha repülővel mész nyaralni 2025-ben
Bár egyes piaci szereplők a légi közlekedésben a 2024-eshez képest is jelentős késésekre, káoszra számítanak, a budapesti szakértők ennél jóval optimistábbak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


