Az újfajta műszaki vizsgáztatás május elsejei bevezetése óta 71 lopott autót találtak a vizsgaállomások - írja a Népszabadság.
A korábbi 794 külső, azaz nem közvetlenül a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) irányítása és ellenőrzése alatt álló vizsgaállomás közül eddig 642 csatlakozott az új, integrált gépjármű műszaki vizsgáztatási rendszerhez. S bár a vizsgáztatóhelyek száma a korábbi négyötöde, az új rendszer bevezetése óta a naponta elvégzett műszaki vizsgák száma 6000-ről 7500-ra emelkedett.
Az új vizsgáztatási gyakorlat bevezetése bevallottan kettős célt szolgált. Egyfelől az új nyilvántartó rendszer segítségével központilag és az eddiginél lényegesen hatékonyabban ellenőrizhetők a vizsgaállomások (azaz csökkent a visszaélések lehetősége), másfelől az eredetiségvizsgálaton még nem járt autók azonosítóinak (alváz- és motorszámának) kötelező ellenőrzésével kiszűrhetők a forgalomból a lopott és a jogellenesen átalakított autók. Ilyenből az elmúlt 22 napon 71-et találtak a műszaki vizsgaállomások, azaz naponta hármat-négyet.
A lap információi szerint az új vizsgarend bevezetése és az ahhoz kiépített számítógépes hálózat kiépítése óta több autó bukik meg a műszaki vizsgán, mint ahány a korábbi rendszerben elvérzett. A közlekedési hatóság nem kívánta kommentálni azokat a szakmai körökből szerzett értesüléseinket, miszerint a bukásszám jelentős növekedésének hátterében az áll, hogy míg korábban megtörténhetett, hogy egy autó anélkül ment át a műszaki vizsgán, hogy a vizsgabiztos látta volna, az új számítógépes rendszer erre már nem ad lehetőséget. Mint ahogy arra sem, hogy a vizsgára jelentett gépkocsi tulajdonosa, amennyiben az autó nem megy át elsőre a vizsgán, újra próbálkozzon, mintha mi sem történt volna.

Óriási változás élesedik a Liszt Ferenc repülőtéren: erről tudj, ha repülővel mész nyaralni 2025-ben
Bár egyes piaci szereplők a légi közlekedésben a 2024-eshez képest is jelentős késésekre, káoszra számítanak, a budapesti szakértők ennél jóval optimistábbak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


