A J.D. Power legújabb felmérésében a 2003-ban gyártott autók hibaszázalékát vizsgálja, azaz azt mutatja be, hogy egy-egy márkánál 100 autóból hány hibát jelentettek 2003 és 2006 között. Az eredmények önmagukért beszélnek...
A statisztikát 48 000 autótulajdonos válaszai alapján állították össze, aszerint, hogy a három éves autóknál mennyi hibát tapasztaltak. Ezeket az értékeket pontszámokkal azonosították. A márkákat egybevették, de olyan lista is született, amely a kategóriák legjobb autóit mutatja be. Tehát léteznek modellek, amelyek bár szinte tökéletesre sikerültek, a márkák rangsorában nem szerepelnek előkelő helyen, mert a 'társainak' köszönhetően.
A legjobb és legmegbízhatóbb autómárka címet a Lexus viheti el 136 hibaszámmal, csakúgy, mint a 2005-ös évben. A japán Toyota gyár luxusautója a Lexus, amely nemcsak elegáns, de már környezetkímélő hibrid járműveket is gyárt. A japán megbízhatóság újra csak bizonyította a szakértelmet, első helyre emelve ezzel a Lexust, és 5. helyre a Toyotát (179 probléma).
Az élvonalban meglepő módon nemcsak a japán és a híres európai, de amerikai autók is ott vannak. Mi több, idén mindösszesen csak 2 európai gyártmányú márkának sikerült elérnie, hogy az átlagos hibahatártól jobb teljesítménnyel rukkoljanak elő. A Jaguár összesítettben a 8., a BMW a 9. helyet szerezte meg.
Az első helyezettet, a japán Lexust 3 amerikai követi -Mercury, Buick és a Cadillac- és ez után következnek a japán, európai, illetve megint csak japán típusok.
A híres egyesült államokbeli autógyártó cég, a Chrysler nem részesült az amerikai gyártók büszkeségéből, hiszen átlag alatti eredményt ért el, és ezzel nem került fel a legjobb 13 közé. A vállalat szóvivője nem kívánta kommentálni az esetet.
A luxus és sportautó gyártó cég, a Porsche szintén nem kommentálta rossz helyezését. A Porschék összetettben az átlagos 227 pont alatt maradtak. Az olasz gyártó tavaly még második volt a megbízhatósági rangsorban, azonban idén olyannyira leromlott a teljesítményük, hogy 149 hiba helyett 248 meghibásodást, vagy valamilyen problémát regisztráltak. A J.D. kutatóintézetének vezetője szerint a neves márka a rossz teljesítményt és a nagy visszalépést a Porse 911 és Boxer típusok miatt könyvelhette el.
A Honda nemcsak összetettben ért el nagyon szép eredményt -194 hibával a 7. helyen végzett- hanem 'egyéniben' is, hiszen a Honda Civic lett a legjobb egyterű autó, kompakt sportkocsik között a legjobb helyezést érte el az S2000-es, és a teherautók között a legmegbízhatóbbnak választották a Honda Odyssey-t.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A típusok versenyében egyébként a 19 kategóriában csak amerikai és japán autók nyertek, és azok közül is 13 helyet vihetett el Japán -Toyota (kiskategória, kisterepjáró (Rav4), közepes nagyságú terepjáró, pick-up) 4, Honda (kompakt, kompakt sport, teherautó) 3, Lexus (alsóközép-, közép-és felsőközép, és prémium terepjáró kategóriában) 4 helyezés.
A legrosszabb autó címet idén a Land Rover vihette el, 438 regisztrált problémával, az előtte lévő helyen a Saab végzett, 326 hibával.
A következő diagramban nem az összes márka szerepel, hanem válogattunk azok közül.

Forrás: J.D. Power and Associates

Iszonyat értékes kincset rejt a magyar föld: szörnyű, ahogy elpazaroljuk, pedig használni is lehetne
Magyarország geotermikus adottságai kiemelkedőek.

Itt verte el a legtöbb magyar a játékpénzt a SZÉP-kártyákról: ez történik, ha minden zseb átjárható?
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


