Az Európai Bizottság azt fontolgatja, hogy minden tagországban kötelezővé teszi az autósok számára a tompított fényszóró nappali használatát lakott területen kívül.
A harmonizáció hívei azzal érvelnek, hogy a tompított fényszóróknak köszönhetően három-öt százalékkallehetne csökkenteni a közúti balesetek halálos áldozatainak a számát.
A tompított fényszóró állandó használatát először Svédországban vezették be: ott 1967 óta mindenütt - tehát a városokban is - kötelező bekapcsolni. A példát hamarosan a többi skandináv ország is követte, és ma már tizennégy EU-tagállamban van ilyen előírás. Más kérdés, hogy ez a legtöbb helyen - például Magyarországon is - csak lakott területen kívül érvényes, sőt egyes országokban nem is az év egészében, hanem csak a téli időszakban.
A tervezett előírást sokan környezetvédelmi és közlekedésbiztonsági szempontból is támadják, rámutatva: a tompított fényszórók miatt rosszabbul látszanak a féklámpák.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


