Több mint százmillió forintot költött idén a főváros a kamerarendszer fejlesztésére, a korábbi 69 helyett 126 helyen figyelik Budapest közlekedését. Például az Árpád fejedelem útján, a Hegyalja úton és a Jagelló úton is kamerák pásztázzák a buszsávokat.
Ebben az évben újabb kamerarendszerrel bővült Budapest forgalomirányítási rendszere, s már 126 kamera figyeli a közlekedést.
Tizenhat kamera kizárólag a buszsávok ellenőrzésére szolgál, például az Árpád fejedelem útján, a Rómer Flóris utcában, a Mechwart térnél, a Hegyalja úton és a Jagelló úton is.
Az autóbuszsávokban szabálytalanul közlekedőkről a kamerák felvételeket készítenek, amelyek alapján a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) eljárást kezdeményez.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 307 398 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 094 forintos törlesztővel az Erste Bank nyújtja (THM 10,83%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 70 482 forintos törlesztőt (THM 10,61%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A kamerarendszer fejlesztésére a főváros az idén 109 millió forintot költött. A rendszeren belül működik 32 olyan kamera, amelyek a forgalomirányító központból irányíthatóak, így gyakorlatilag egy 360 kilométeres körben tudják figyelni a forgalmat a közterületeken a szakemberek.
A rendszert a BKV-n és a BRFK-n kívül használják az FKF Rt., valamint a Fővinform munkatársai is.

Iszonyat értékes kincset rejt a magyar föld: szörnyű, ahogy elpazaroljuk, pedig használni is lehetne
Magyarország geotermikus adottságai kiemelkedőek.

Itt verte el a legtöbb magyar a játékpénzt a SZÉP-kártyákról: ez történik, ha minden zseb átjárható?
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévében, mint tavaly.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


