Kutatási eredmények alapján a digitális felhalmozás összefüggést mutathat a fokozott szorongás- és stressz-szinttel.

A földön a legolcsóbb 1 gigabájtnyi mobilinternet 1000-szer (!) olcsóbb, mint a legdrágább. Előbbit Izraelben lehet megvásárolni, míg utóbbit a távoli szigetországban, Szent Ilonán, ami ezáltal a világ legdrágább mobilinternet lelőhelye is. A globális átlag egyébként 3,12 dollár volt 2022-ben, ami jelenlegi árfolyamon kb. 1 000 forintot jelent. Magyarországon viszont fele ennyibe kerül csupán átlagosan 1 gigabájtnyi mobilinternet, aminek az átlagos ára 2022-ben 525 forint volt. Ezzel hazánk a 100. helyen végzett a 233-as listán, amiből kiolvasható az is, hogy Romániában és Ausztriában bizony nagyobb az olcsóság, de Horvátországnál, Szlovákiánál viszont olcsóbbak vagyunk.
A legfrissebb statisztikák szerint a világon nem máshol, mint Izraelben jelenleg a legolcsóbb 1 gigabájtnyi mobilinternet. A számítások szerint, itt ennek a költsége átlagosan mindössze, 0,04 dollár. Ráadásul mivel Izraelben minden harmadik embernek van okostelefonja, így itt az ilyen mobil elterjedése magasabb még az USA-nál is – derült ki az Egyesült Királyságban található cable.co.uk összehasonlító webhely kutatásából, akik 5 292 mobilcsomagot elemeztek összesen 233 országban.
A kutatásból kiderül az is, hogy a világon Olaszországban a második legolcsóbb a mobilnet, itt ugyanis 1 gigabájtnyi netezés ára 0,12 dollárra jött ki. Ráadásul az elemzésből az is kiderült, hogy az ország kiváló internetes infrastruktúrával rendelkezik, az 5G mára a lakosság 95 százaléka számára elérhető. A dobogó harmadik helyén San Marino végzett, itt 0,14 dollárba kerül átlagosan 1 gigabájtnyi mobilinternet. Dan Howdle, a cable.co.uk fogyasztói távközlési elemzője szerint
a legolcsóbb országok közül sok kiváló mobil és vezetékes szélessávú infrastruktúrával rendelkezik, amik lehetővé teszi a szolgáltatók számára, hogy nagy mennyiségű adatot kínáljanak olcsó áron.
Csak, hogy értsük ezeket a számokat, ha mai, januári tízedikei árfolyamon számolunk, akkor az izraeli mobilnet ára 1 gigabájtra körülbelül 14 forintra jön ki, de Olaszországban és San Marinoban is 43-50 forint között mozog. Ehhez képest a világ más tájain, a legdrágább helyeken igazán nagy az árrobbanás. A legköltségesebb adatszolgáltatások Afrika és Dél-Amerika távoli szigetországaiban találhatók. Például a Falkland-szigetek a 231. helyen áll, itt 1 GB mobilinternet átlagára 38,45 dollár (kb. 14 ezer forint), míg az Atlanti-óceán déli részén található Saint Helenában, a brit tengerentúli területen ugyanennyi mobiladat átlagosan 41,06 dollárba kerül (kb. 14 600 forint), ami több mint 1000-szerese a Izraelben tapasztalható áraknak.
Mi a helyzet Magyarországon?
Ahogy a globális statisztikában látjuk, Magyarország gyakorlatilag pont a globális középmezőnyben tartózkodik. Hazánkban ugyanis átlagosan
1,27 dollárba kerül 1 GB mobilinternet, ami a helyi valután, azaz forintban számolva mint 525 forint volt a kutatás készítői szerint.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Ezzel a 233-as listán pontosan a 100. hely a miénk. A közvetlen szomszédunkból ugyanakkor Románia például sokka, míg Ausztria mérsékelten olcsóbb. Viszont Horvátországot és Szlovákiát is előzzük az olcsósági listán.
Érdemes megnézni a régiónkkénti rangsort is az átlagárakat tekintve, ebből ugyanis kirajzolódik, hogy Észak-Afrika és Ázsia után bizony Kelet-Európában a legolcsóbbak a mobilinternetárak. Miközben a legdrágább Észak-Amerika, Fekete-Afrika és Dél-Amerika. Kelet-Európában például 1 GB mobilinternet ára átlagosan 1,67 dollár, miközben Észak-Amerikában 4,98. A mi régiónkban egyébként Románia mellett Moldova és Montenegró is szuperolcsónak számít, az összes országban 1 dollár alatt van 1 GB mobilinternet átlagára.
A lista közepén található országokat illetően Dan Howdle megjegyzi, ezek közül sok jó infrastruktúrával és versenyképes mobilpiaccal rendelkezik, és bár áraik nem tartoznak a világ legolcsóbbjai közé, a fogyasztók nem feltétlenül tartanák drágának azokat. Az elemző ezen felül pedig elmondta azt is, hogy a lista drágább végén vannak olyan országok, ahol gyakran nem jó az infrastruktúra, de a fogyasztás is nagyon kicsi. Itt az emberek gyakran csak tíz megabájtos adatcsomagokat vásárolnak egyszerre, így egy gigabájt viszonylag nagy és ezért drága adatmennyiséget jelent. Ezeket, a jellemző távoli szigeteken tapasztalható árakat tehát csak mérsékelten érdemes a többiekéhez hasonlítani.

Fillérekért vásárolja a méregdrága csúcstelefonokat rengeteg magyar: így spórolnak rajta egy vagyont
Egyre többen keresnek alternatívát az új okostelefonok irreális árai helyett – de vajon mennyire megbízható egy használt vagy felújított készülék?

Ez az új nyelvtanuló app tényleg jobb, mint a híres Duolingo? Már most tömegek kezdtek el váltani rá
Az alkalmazás arra ösztönzi a felhasználókat, hogy kizárólag a célnyelven válaszoljanak, ami természetesebb nyelvhasználatot eredményez.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Többtucat termék árát csökkentette a Lidl: ezeknél a leglátványosabb a változás
Az árréstoppal érintett termékeken kívül is jelentős árcsökkentéssel találkozhatnak a vásárlóka a Lidl boltjaiban.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


