Egyre többen keresnek alternatívát az új okostelefonok irreális árai helyett – de vajon mennyire megbízható egy használt vagy felújított készülék?

Bejelentették az új, 10, generációs IPadeket. A telefonok körül mindig nagyobb a felhajtás, ami nem meglepő, hiszen a telefonok képezik a cég bevételeinek a felét, erősebb időszakban akár a kétharmadát adják, míg a tabletek részesedése 10 százalék alá szorult.
A mostani bemutató sztárja az új iPad Pro volt, de előbb gyorsan fussunk végig azon, mit tud a kistestvér, a sima iPad 2022-es kiadása. A tablet az A14 Bionic csipet kapta meg, ami az iPhone 12-es családban, és a szintén 2020-as iPad Air 4-ben mutatkozott be.
Látványos újítás, hogy az előlapi kamera a tablet rövidebbik oldaláról átkerült a hosszabb oldal közepére, ezzel is jelezve, hogy a standard használati mód a fektetett (vélhetőleg a járvány óta nagyon elterjedt videókonferenciák miatt került ide a kamera egyébként) Újdonság még, hogy USB-C portra váltott a régi Lightning csatlakozóról – ami azzal is jár, hogy ha első generációs Apple Pencil tollat használunk, azt kénytelenek leszünk adapteren át csatlakoztatni a töltéshez (a második generációsat meg sehogy, mert annak a mágneses csatlakozójával nem kompatibilis).
A Pro modell nagy húzása az idei Macbook-generáció bivalyerős processzorának, az M2-nek az átvétele, amivel a tablet a legerőforrásigényesebb feladatokra is alkalmassá válik, mint például a videószerkesztés. Amúgy ránézésre pont ugyanúgy néz ki, mint 2018 és a Home gomb eltűnése óta az összes Pro modell.
Az új tabletek már előrendelhetőek, és október 26-tól jelennek meg a boltokban. Az alapmodell ára 260 ezer forinttól indul (a tavaly ősszel megjelent 9. generációs modell, ami gyakorlatilag az A13-as processzorban különbözik csak, 200 ezer alatt elérhető). A csúcsmodell 470 ezernél indul, de a full extrás verzió, 12,9 hüvelykes kijelzővel, 2 terabájt háttértárral, wifi+5G kapcsolattal 1,4 milliós árcédulát visel majd. Az árak nem csak itthon, a szupergyenge forint miatt tűnnek horrorisztikusnak, a 450 dolláros amerikai induló ár is elég nagy ugrás az előző generációhoz képest, ami 330 dollártól volt elérhető a megjelenésekor.

Ez az új nyelvtanuló app tényleg jobb, mint a híres Duolingo? Már most tömegek kezdtek el váltani rá
Az alkalmazás arra ösztönzi a felhasználókat, hogy kizárólag a célnyelven válaszoljanak, ami természetesebb nyelvhasználatot eredményez.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


