Egyre többen keresnek alternatívát az új okostelefonok irreális árai helyett – de vajon mennyire megbízható egy használt vagy felújított készülék?

Nem is olyan régen, még tudományos-fantasztikus regényekben lehetett olvasni egy olyan “párhuzamos világról”, ahova különleges interfészek segítségével belépve egy olyan helyen találtuk magunkat, ahol nem kötnek minket a fizika törvényei, és bárkik lehetünk. Ez mára a technika fejlődésének köszönhetően valósággá vált, és egyre több metaverzum jön létre. Maga a fejlesztés természetesen még gyerekcipőben jár, azonban a nagyvállalatok, egyelőre még csak főként presztízsokokból, de már jelen vannak ezeken a platformokon.
Maga a metaverzum az internet következő generációja, azaz egy olyan virtuális tér, amely összeköti a felhasználókat életük minden területén. Az egyes platformokat pedig úgy tudjuk elérni, ahogy most a weboldalakat. Az már most látszik, hogy bár elkerülhetetlen a digitális fizetőeszközök használata ebben az új világban, a pénz hagyományos formái is meg fognak jeleni valamilyen módon, hiszen a bankok sem szeretnének majd kimaradni egy olyan piacról, amelynek értékét már most több mint 10 billió dollárra becsülik.
A digitális eszközök, mint a kriptovaluták, a tokenek, a stablecoinok, a CBDC-k (digitális jegybankpénzek), mellett fontos szerepük lesz a userek tulajdonjogait megtestesítő NFT-knek, amelyek olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, mint a megváltoztathatatlanság, kereskedhetőség, összetehetőség.
Maga a blokklánc technológia több módon is fontos szerepet játszhat a metaverzumokban. Egyrészt a blokklánc technológia alapját adó decentralizáltság elengedhetetlen lesz ahhoz, hogy biztosítsa az átjárást az egyes platformok között. Másrészről, mivel biztosan nagy számban fognak kereskedelmi tevékenységeket is bonyolítani ebben a virtuális világban, így szükség van egy olyan rendszerre, amely azonnali és megbízható, így logikusnak tűnik, hogy ez egy blokklánc alapú digitális eszköz legyen.
Mindezek mellett kiemelt szerepet fog kapni a tulajdonjog hitelesítése, amelyre pedig már létezik megfelelő technológia, a szintén blokklánc alapon működő, fent már említett, NFT-k formájában.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Meggyőződésünk, hogy a metaverzum koncepció, bár még gyerekcipőben jár, és sok kihívással kell még szembenéznie mind technológiai, mind jogi oldalról, egyértelműen a jövőt jelenti. Mindazok mellett, hogy hatalmas üzleti potenciált rejt magában, új alapokra helyezheti az egészségügyet, az oktatást, a művészeteket, a társadalmi kapcsolatokat, sőt, még a gyártást is. Mi a BLOCKBEN-nél már évek óta ezen a technológián dolgozunk, mert hiszünk a blokklánc technológiára épülő jövőben.
– tette hozzá elemzésében Szabolcsi András, a BLOCKBEN informatikai igazgatója.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


