Újabb veszély! A magyar netezők sincsenek biztonságban

Pénzcentrum
2014. április 10. 11:32

Akár a pénzük is veszélyben lehet azoknak, akik nem változtatják meg online belépési jelszavaikat, például Facebook-profiljuknál, vagy Gmail fiókjukban.

Belépési jelszavaink azonnali megváltoztatására figyelmeztetnek online biztonsági szakemberek és a legnagyobb technológiai cégek. A veszélyt - röviden összefoglalva - az okozza, hogy elavult és hibás az egyik legelterjedtebb titkosítási rendszer (biztonsági kódolás), az SSL. Ez pedig azt jelenti, hogy illetéktelenek megszerezhetik több jelszavunkat is.

Külföldi lapértesülések szerint olyan ismert oldalak felhasználóinak is érdemes gyorsan megváltoztatni jelszavukat, mint a Facebook, a Twitter, a Tumblr, az Instagram, a Google, vagy a Gmail, de felmerült az is, hogy több nagy bank ügyfelei is veszélyben lehetnek.

MI a helyzet a netbankokkal?

Alapvetően elmondható, hogy Magyarországon a bankok honlapjai komoly, tanúsítványokkal elismert/biztosított védelemmel vannak ellátva, a bankoknak természetesen érdeke, hogy az ügyfél biztonságosan tudja használni netbankját. Ráadásul az online bankolásnál messze nem csak a jelszavunkkal tudjuk azonosítani, hitelesíteni magunkat, hanem például egy sms-ben küldött egyszeri azonosító kóddal. Egyelőre nincs információnk arról, hogy bármely hazai pénzintézet ügyfelei veszélyben lennének.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A Pénzcentrum.hu több bankot is megkeresett azzal kapcsolatban, javasolják-e ügyfeleinek a jelszóváltást - a válaszokról természetesen beszámolunk.


Az azonban már jelenthet veszélyt, ha illetéktelenek elolvashatják például Facebook-üzeneteinket, és ott találhatnak bankkártya-adatokat, amikkel akár netes vásárlást végezhetnek. Érdemes összetett jelszót választanunk, szerepeljenek benne kis-és nagybetűk, valamint számok is, illetve - ha a rendszer engedi - felkiáltójel, vagy kérdőjel. Jelszavunk lehetőleg ne utaljon a nevünkre, lakcímünkre, születési dátumunkra, vagy más, könnyen megszerezhető adatunkra. Érdemes más-más jelszót megadnunk az egyes oldalakon, illetve gyakran változtatnunk.

NEKED AJÁNLJUK
Kihívásból lehetőség – Innováció a nyelvtanulásban gyerekeknek (x)

A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.

Sokkal több magyar gyereket bántanak így: igazi kegyetlen világ ez, bárki óriási bajba kerülhet

A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.

Jön az V. Mindset Meetup hétvégén, építs te is kapcsolatokat, ne maradj le! (x)

Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.

Járt már homoktövis szüreten? Most megteheti! (x)

Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. november 25. hétfő
Katalin
48. hét
November 25.
Gulag-emléknap
KONFERENCIA
Tovább
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
A magyar Real Estate Agent találkozó a Kalmárok közreműködésével
Future of Finance 2024
Mi lesz a szerepe a pénzügyekben az AI-nak?
Sustainable World 2024
Zöld finanszírozási lehetőségek, befektetési döntések, ESG megfelelés
EZT OLVASTAD MÁR?