Bár a mobilhívások száma stagnál, a mobilinternet-forgalom pedig nő, még mindig elsősorban a hagyományos mobilhálózatot használjuk telefonálásra.
Bár a részletekről jelenleg keveset tudni, úgy tűnik, komoly nemzetközi bankkártyás visszaélésben érintett egy 24 éves magyar férfi. A borsodi fiatalemberrel szemben már folyik a rendőrségi eljárás, a (virtuális) szálak külföldre vezetnek. A Pénzcentrum.hu mutatja, mit tudunk eddig.
Meglehetősen szűkszavú közleményben tájékoztatott a napokban a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság arról, hogy csalás gyanújával elfogtak egy 24 éves ormosbányai fiatalembert.
B. Márk - a gyanú szerint - internetes piactereken illegálisan vásárolt. A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság nyomozásának adatai szerint az elkövető 2014 első három hónapjában különféle bankkártyákat illegálisan felhasználva különböző internetes áruházakban számítástechnikai termékeket vett.
A nyomozók a tranzakciókban érintett pénzintézetekkel együttműködve március 18-án azonosították és fogták el B. Márkot. A fiatalember gyanúsítotti kihallgatásán beismerő vallomást tett. A házkutatáson számos nagy értékű számítástechnikai eszközt foglaltak le a rendőrök.
Külföldre vezetnek a szálak
Az ügyben megkerestük a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányságot, ahol megtudtuk, hogy több millió forintos (a Pénzcentrum.hu értesülései szerint 5-6 milliós - a szerk.) nagyságrendben próbált a netről vásárolni. Az eset érdekessége, hogy B. Márk mindehhez nem magyar, hanem külföldi bankkártyákat (vagy bankkártya-adatokat) használt. A magyar rendőrök banki feljelentés után indították el a nyomozást. A rendőrség arról azonban nem adott tájékoztatást, hogy pontosan milyen módszerrel jutott a kártyákhoz az ormosbányai fiatalember.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

De miről is lehet szó?
A Pénzcentrum.hu-nak bankbiztonsággal foglalkozó szakértők elmondták, hogy - bár az esetről nincsenek pontos információk - a jelek arra utalnak, hogy a borsodi fiatalember valamilyen adathalász technológiával szerzett meg banki adatokat. Az ilyen információkat eltulajdonítók egyre komolyabb fenyegetést jelentenek, a kártevők használatához már sok esetben komolyabb számítógépes tudás sem szükséges.
Tipikusan ilyen adatszerzési mód, hogy a csalók valamely - külföldi vagy magyar - netbank felületét lemásolják, vagy egy kémprogram segítségével átveszik a felügyeletet a számítógép, okostelefon felett.
A szakértők általánosságban azt javasolják, ne lépjünk be netbankunkba nyilvános wifi-hálózatról (például kávézó, repülőtér), hanem inkább hozzunk létre saját hálózatot mobiltelefonunkon keresztül. Figyeljünk arra is, hogy ismeretlen, megbízhatatlan gépről szintén ne használjuk netbankunkat, és kerüljük olyan PC, laptop használatát is, amelyre nincs vírusirtó szoftver telepítve. Figyeljünk arra, hogy a bankok soha nem kérik el a jelszót vagy a felhasználónevet e-mailben vagy más módon, ne dőljünk be az olyan üzeneteknek, amelyek netbankunk újra-aktiválását szeretnék. A legbiztosabb mód, ha közvetlenül a böngészőnkbe írjuk be bankunk honlapjának címét, majd felhasználónevünket és jelszavunkat az internetbankolás során.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


