Párizs, 2024. augusztus 2.Andrásfi Tibor (j) és a kazah Vagyim Sarlaimov a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi párbajtõr csapatversenyének negyeddöntõjében a Grand Palais kiállítócsarnokban 2024. augusztus 2-án.MTI/Illyés Tibor

A magyar vívók elkapták a fonalat a mai napon, Japán ellen is győzelmet várnak

2024. augusztus 2. 18:10

Siklósi Gergely a tökéletes taktika betartásával magyarázta a férfi párbajtőrcsapatnak az olimpiai elődöntőben a franciák felett aratott váratlanul fölényes, 45-30-as sikerét.

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, a magyar párbajtőrvívó csapat előbb magabiztos verte Kazahsztánt, majd parádés játékkal a házigazda franciákat is kiejtették. Így még ma Japánnal mérkőzhetnek a döntőben.

Közvetlenül a vívók mérkőzése után Boczkó Gábor szövetségi kapitány azt mondta az MTI-nek, az volt a taktika, hogy tusról tusra elhallgattassák az óriási lelkesedéssel szurkoló hazai publikumot, míg sikertelen egyéni szereplése után a csapat második meccsén is remeklő Koch Máté arról beszélt, hogy az életéért küzdött a franciák ellen, akikkel egyébként nem igazán szeret vívni.

"Nem a franciák a kedvenc ellenfeleim, de most minden magyar embert, aki otthon szurkolt nekünk, éreztem a hátam mögött és ez segített engem abban, hogy Borelt és ezeket a nagyon nagy vívókat le tudtam győzni" - mondta az imponálóan sima győzelem után Koch Máté. - "Még hihetetlen számomra, hogy a franciák ellen lehoztam egy mérkőzést veretlenül."

A tavalyi világbajnokság egyéni győztese a japánok elleni fináléval kapcsolatban annak a reményének adott hangot, hogy a csapat megőrzi estig a lendületét.

"Nagyon remélem, hogy a nagy pihenő nem fog minket megtörni és ugyanilyen lendülettel megyünk a döntőbe. A japánokkal kerülünk szembe, Heidenheimben, amikor kijutottunk az olimpiára, legyőztük őket, remélem, most is így lesz." - mondta.

Siklósi Gergely a siker kulcsának a taktika betartását nevezte.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

"Elkaptuk a fonalat a mai napon. A franciák ellen Tibinek köszönhető a kezdés, de igazából megvalósult az a taktika, amit megbeszéltünk a mérkőzés előtt. Ismertük az ellenfelet, és azt tudom mondani, hogy olvastuk őket, ezért látszik ilyen simának, de egyébként nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl" - nyilatkozott a BHSE 2019-es vb-győztese.

A vasárnap negyedik helyezett Andrásfi Tibornak a japánok elleni fináléban lehetősége lesz revánsot venni az egyéni elődöntőben a későbbi győztes Kano Kokitól elszenvedett hosszabbításos vereségért, és mint mondta, nagyon bízik a sikerben.

"Nagyon remélem, hogy nem fog másodszor is szólni a japán himnusz férfi párbajtőrben. Azt gondolom, hogy fent kell tartanunk ezt a lendületet, ezt a formát és akkor a japánokat is meg tudjuk lepni itt a döntőben" - mondta a BVSC vívója.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. augusztus 10. vasárnap
Lőrinc
32. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?