A Cápák között című üzleti showműsor legújabb epizódjában ismét izgalmas és formabontó vállalkozások mutatkoztak be.

Teherré vált a Netflix a magyaroknak: lehagyott minket Európa, még a horvátok is jobban jártak
Ma már szinte nincsen olyan háztartás, ahol ne fizetnének elő legalább egy videó streaming szolgáltatásra, amik közül világszinten talán még mindig a Netflix az egyik legnépszerűbb. Azonban az előfizetés ára nemcsak csomagonként, de országonként is eltérő lehet. Nem beszélve arról, hogy egy 10 eurós összeg teljesen mást jelent egy németnek, mint egy románnak vagy egy magyarnak.
Bátran ki lehet jelenteni, hogy ma már a legtöbb embernek nem jelent újdonságot a digitális rezsi fogalma, ami alapvetően egy lappangó, könnyen megugró extra kiadás minden hónapban. Ráadásul, ha nem figyelünk össze ezeknek az összessége akár 40 ezer forint körülre is rúghat. Egy átlagos ember ugyanis, akinek Android készüléke van, és PlayStation-ön szeret játszani mondjuk. Ha ez a fiktív ember mindössze a három legnépszerűbb streaming szolgáltatóra, az HBO Max-ra, a Netflixre és a Disney+-ra fizet elő, akkor 18 840 forintot költ digitális rezsire úgy, hogy az extra tárhely, illetve egy YouTube prémium előfizetés is van benne, a középső csomagokra fizetett elő.
De szűkítsük le egy kicsit a kört, vegyük csak a filmes oldalakat, mint a Netflix, az HBO Max, az Amazon Prime, az Apple Tv Plus, Disney+-t és a SkyShowtime-ot. Ha mindenre előfizetünk – és miért ne tennénk, hiszen így tudjuk lefedni csak a teljes kínálatot – és sajnálatos módon nem tudtunk élni egyik kedvezménnyel se, akkor csak ezeknek az oldalaknak az előfizetése tízezrekbe kerülhet.
Akár a dupláját is fizethetjük a Netflixért
A fent összeállított csomag pedig régiónként, sőt országonként is változhat. Cikkünkben a Netflixet vesszük alapul annak érdekében, hogy megnézzük azt, hogy mégis a környező országok közül kik is jártak a legjobban, és a legrosszabbul a streaming árakat nézve. Azért a Netflixre esett a Pénzcentrum választása, mert ez az egyetlen olyan streaming szolgáltató, ami az összes vizsgált országban megtalálható.
Az pedig már elsőre szembetűnő a lenti táblázatban, hogy mekkora különbségek lehetnek az egyes országok árai között. A számítás leegyszerűsítéséhez a jelenlegi árfolyamon számolva forintban határoztuk meg az előfizetések összegét. Ez alapján pedig messze nem a magyarok jártak a legjobban. A prémium előfizetés árai 3813 és 6866 forint között mozognak, amiben a magyarok a maguk 4490 forintos árával még elég olcsónak számítanak.
A legdrágább – csak az előfizetés árát nézve – Ausztriában a Netflix, ahol 6866 forintba kerül havonta a 4 fiókos, prémium előfizetés. Második helyen végzett ezzel Románia, ahol 5736 forintba kerül a szolgáltatás havonta, őt követi Németország (4957 forint), majd Csehország (4910 forint). Szlovákia és Szerbia (4585 forint) fej-fej mellett haladva lett az ötödik, amivel a lengyelek (4534 forint) a hatodik, a magyarok (4490 forint) a hetedik helyre kerültek.
Azaz csak Horvátországban (3820 forint) és Szlovéniában (3813 forint) olcsóbb az előfizetés, mint nálunk.
Innen nézve pedig messze azok közé tartozunk, akik a legjobban jártak az előfizetés árát tekintve. Viszont, ha már azt is belevesszük a képletbe, hogy mekkora az adott ország átlagkeresete teljesen más megvilágításba kerül a kérdés. Magyarország pedig az élbolyból hirtelen a sereghajtók közé kerül.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Na de tényleg mi jártunk a legjobban?
Lehetséges, hogy Ausztriában 6866 forintot kell fizetniük havonta az embereknek a Netflixért, azonban érdemes beleszámolni, hogy a (Wikipedia) adatai alapján a nettó átlagjövedelem forintba átszámolva 1 millió 250 ezer forint körül mozog. Azaz a Netflix előfizetés mindössze a nettó átlagfizetés 0,53 százalékát teszi ki.
Azonban ezzel Ausztria mindössze a második lett, ugyanis a németeknek a nettó átlagkeresete 1 millió 500 ezer forint körül mozog a friss adatok szerint, azaz a szolgáltatóra való előfizetés csak a fizetésük 0,32 százalékát teszi ki. A legszerencsésebbek között a sorban Szlovénia a következő, ahol 551 ezer forint a nettó átlagkereset, míg 3813 forintot fizetnek az előfizetésért. Ez 0,69 százalékot jelent. A dobogóról éppen, hogy lecsúszott Horvátország, ahol az átlagkereset 0,86 százalékát teszi ki a Netflix. A horvátokat követi Csehország (0,9 százalék), Lengyelország (0,94 százalék), illetve a szlovákok, akik csak egy kicsivel előztek be minket.
Itt ugyanis 410 ezer forint körül mozog a nettó átlagkereset, és bár 100 forinttal többe kerül az előfizetés ott, mint itt ez elég volt ahhoz, hogy 0,05 százalékkal megverjenek minket. Szlovákiában ugyanis 1,11 százalékát teszi ki a Netflix a fizetésnek, míg Magyarországon 1,16 százalékát.
Ezzel Románia és Szerbia lettek a sereghajtók: előbbiben az átlagkereset 361 ezer forintot tesz ki, ami azt jelenti, hogy az előfizetés ára a nettó átlagkereset 1,58 százaléka. Utóbbiban pedig 282 ezer forintot kapnak készhez átlagosan a lakosok, azaz a Netflix előfizetők az 1,62 százalékát hagyják ott a cég számára.

Tovább dagad a botrány: újabb 15 kínai éttermet záratott be a hatóság, milliós bírságokat szabtak ki
Az ellenőrzések során 120 kereskedelmi és 155 vendéglátó-ipari egységet vizsgáltak meg a szakemberek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Fenntarthatóság és sztármárkák: ezek a legfrissebb trendek a drogériákban
Utánajártunk, hogy mekkora a keresletnövekedés a celebmárkák iránt és hogyan zajlik a termékfejlesztés.
-
Húsvét előtti kuponnapok a SPAR üzletekben! (x)
Eljött a húsvéti készülődés ideje, vedd Te is az irányt a legközelebbi SPAR vagy INTERSPAR áruház felé, ahol akár 20-60 százalékos kedvezmények, valamint két darab 20%-os kedvezményre jogosító Joker kupon is vár rád 2025. április 3. és 15. között.
-
Harmadszorra is a Gránit Bank lett Magyarország leggyorsabban növekvő digitális bankja (x)
Sorozatban a harmadik alkalommal ítélte a Gránit Banknak a „Leggyorsabban Növekvő Digitális Bank Magyarországon” díjat a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review magazin.
-
Megtérülhet egy csúcskategóriás robotporszívó? A Dreame X50 Ultra Complete válasza meglepő! (x)
Elsőre két dologgal érdemes tisztában lennünk! Az első kérdés, hogy Ön olyan átlagos háztartások közé tartozik-e, amelyek évente több száz órát töltenek takarítással? A második kérdés, hogy mennyit ér Önnek a szabadidő?
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


