12 °C Budapest
Fox is looking for food

Veszett róka kószál Budapesten: este egy embert is megtámadott

2023. október 26. 09:43

A Holdudvar parkban egy óbudai sportolóra támadt egy veszett róka - írja a Borsra hivatkozva a Blikk. Az állat az elején kimondottan barátságos volt, majd hirtelen agresszív lett és rátámadt a férfira.

A férfi az óbudai Holdudvar parkban gerinctornázott, amikor meglátta az állatot. Először azt hitte, kutya, de amint közelebb ment, látta, hogy egy rókával van dolga.

A cikk szerint az állat harapdálta a vasat, majd egyik pillanatról a másikra agresszívvá vált, támadó pozícióba helyezkedett, és vicsorított. Ahogy közelített az állat, a férfi felrúgta a port, amitől a róka megtorpant, így nem lett nagyobb baj.

A férfi később szólt a hatóságoknak, és elvileg a közösségi médiában is felhívta a figyelmet a veszélyre.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 18. vasárnap
Erik, Alexandra
20. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. május 17. 19:20