A magyar férfi futsalválogatott Romániával találkozik a jövő évi Európa-bajnokság pótselejtezőjében.

Szenzációs bejelentést tett a Magyar Nemzeti Cirkusz: ilyen élménypark sem volt még az országban
Szenzáció címmel indul országjáró turnéjára a Magyar Nemzeti Cirkusz utazó társulata; az immár hatszoros Arany-díjas cirkuszigazgató, ifj. Richter József azonban mást is tartogat idén márciusra a tarsolyában a szórakozni vágyó közönségnek. A Richter Safari Park, a hazai turizmus kiemelkedő élményparkja a 2023-as szezonban már földön, vízen és levegőben is kínál programokat a látogatóknak. A nagykőrösi autós safari vitathatatlanul legnagyobb új attrakciója a nagymacskáknak épített hatalmas kifutó, ahova a bátor kalandorok arra alkalmas járművekkel behajthatnak a fehér tigrisek és oroszlánok közé.
Magyarország legszínvonalasabb utazó cirkusza, a Magyar Nemzeti Cirkusz 29. országos turnéját kezdi március 15-én Budapesten, a Pólus Center mellett felállított óriás sátorban. A Richter család nevével fémjelzett 70 fős társulat hagyományosan a nemzeti ünnepen tartja premier előadását, melyet idén Szenzáció címmel indít útjára.
A gálaműsor címéhez méltóan olyan szenzációs produkciókat vonultat fel, mint a tavalyi év végén a Latinai Nemzetközi Cirkuszfesztiválon arany díjjal jutalmazott magyar lovasakrobata szám, melynek különlegessége, hogy egy ügető lovon három ember áll egymás nyakában. A nagyszabású show egyik csúcspontja a tradicionális lengőtrapéz szám, melyben a vakmerő artista lélegzetelállító tripla szaltóját csodálhatják a kupolában.
A közönség felhőtlen szórakozásáért nemzetközi artistaművészek is felelnek, a Braziliából érkező száguldó motorosok ezúttal új formációban, női pilótával szerepelnek a halálgömbben, kiváló komikus nevettet kicsiket és nagyokat, de háziállatokból sem lesz hiány; kutya, valamint macska produkciókat is láthat a nagyérdemű. A hamisítatlan cirkuszi hangulatért a Nemzeti Cirkusz élőzenekara felel. A Szenzáció című, több mint 2 órás világszínvonalú műsor kosztümös főpróbájának teljes bevételét az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány-nak ajánlja fel a Richter család.
A Magyar Nemzeti Cirkusz vadállatai a nemzetközi állatvédelmi irányelveknek megfelelően a cirkuszi munkát maguk mögött hagyva a Richter Safari Parkban tölthetik megérdemelt pihenésüket. A parkban számukra ideális környezetben folytathatják életüket, miközben a közönséggel való kapcsolatuk is megmarad.
A március végi nyitásra rengeteg újdonsággal készülünk, igazi attrakciókra lehet majd számítani földön, vízen és levegőben. Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hiszen idén lehetőségünk volt olyan csodálatos cirkuszi nagymacskákat is befogadni, akik a jövőben természetközeli környezetben élhetnek tovább a parkunk területén
– mondta ifj. Richter József, a Richter Safari Park alapítója.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A Richter Safari Park Nagykőrösön, 32 hektáros területen, több mint 300 állattal és megannyi újdonsággal idén március 31-től várja a látogatókat. A hatalmas terület adta lehetőségeket kihasználva a 4 kilométeres autós safari során a világ legnagyobb szárazföldi emlősei, elefántok és Namibi, a zsiráf mindennapjait ismerhetik meg a park vendégei, akik az útvonalon meg is etethetik a park állatlakóit; zebrákat, tevéket, lámákat, struccokat, emukat, szürkemarhák, vízibivalyokat.
A bátor kalandoroknak igazi hajmeresztő élménnyel készülnek Nagykőrösön; a ragadozó safari egzotikus nagymacskák közé enged behajtást az erre a célra kialakított járművekkel. A túra során testközelből tekinthetőek meg a tigrisek és oroszlánok, a tapasztalt safari vezetők edukációs tevékenysége pedig kiemelkedő jelentőségű. A Richter Safari Parkban töltött nap egyik fénypontja, az elefántfürdetés az arra alkalmas 4 hektáros tóban, amelyet a nap többi részében vízibicikli túrákra használhatnak az érdeklődők.
A programok sora végeláthatatlannak tűnhet, a legkisebbeknek állatsimogatóval, dínóparkkal, játszótérrel és vidámparkkal kedveskednek, vendégeiket az autós safari végén felállított cirkuszi sátorban pedig színvonalas műsorszámokkal szórakoztatják. Önmagában is rendkívüli attrakciónak ígérkezik a 30 méteres Safari-Eye, ahonnan madártávlatból csodálható meg a park teljes területe és állatlakói.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Az OTP Bank elkötelezett a digitális fejlesztések támogatása mellett (x)
Új, online gyorsan és kényelmesen igényelhető hitelterméket vezetett be az OTP Bank kisvállalkozói ügyfelei számára
-
Jön a nyári kupondömping a SPAR-nál! (x)
Több száz termék akár féláron – indul a SPAR nyári kuponakciója! Júliusban visszatérnek a SPAR kuponnapok, ahol nemcsak a strandtáskád, hanem a bevásárlókosarad is tele lehet kedvezményekkel!
-
Digitális vállalkozói számla a BinX-től (x)
Gyors, modern és ügyfélbarát vállalati számlaszolgáltatást kínál a hazai neobank, a BinX, sőt a tranzakciós illetéket sem hárítja át ügyfeleire.


