Csalók a Gondosóra nevével visszaélve megtévesztő e-mail üzenetekkel próbálták rávenni a címzetteket.

Nyomoznak a lehúzós budapesti bár ügyében: pár italért majdnem 100 ezres számlát kaptak a turisták
Feljelentéskiegészítés után csalás miatt indíthat nyomozást a rendőrség annak a Hajós utcai bárnak az ügyében, amelyet a napokban egy népszerű szlovák vlogger leplezett le. A terézvárosi önkormányzat két hatóságnál is bejelentést tett: a fogyasztóvédelmi hatóságnál tisztességtelen árképzés miatt, a NAV-nál pedig azért, mert a bárban nem lehetett kártyával fizetni. A kerületi rendészek jelentése szerint a hely jó ideje zárva van.
A VI. kerületi rendőrkapitányság csalás vétség miatt a feljelentés kiegészítését rendelte el a Hajós utcai bár ügyében, ami a napokban egy szlovák youtuber videójának köszönhetően került reflektorfénybe – válaszolta a Telex kérdésére a BRFK sajtóosztálya.
Soproni Tamás terézvárosi polgármester közölte, hogy a kerületi rendészek többször is jártak az elmúlt napokban a Hajós utcai kávézónál, de a videó megjelenése után nem találták nyitva. A városvezető szerint a vendéglátóhely üzemeltetője megijedhetett a botránytól. A polgármester elmondása szerint a terézvárosi önkormányzat bejelentést tett a NAV-nál a kártyás fizetés lehetőségének elmaradása, valamint a fogyasztóvédelmi hatóságnál tisztességtelen árképzés miatt. Bár az étlapon tényleg ott volt, hogy mennyi a pálinka, de az a nemzetközi összehasonlításban is extrémen túlárazott.
A Pénzcentrum is megírta, hogy augusztus elején Magyarországra látogatott az egyik legnépszerűbb utazóvlogger, PPPeter, aki arról lett ismert, hogy Közép- és Kelet-Európa legrosszabbra értékelt vendéglátóhelyeire látogat el. A több mint 800 ezer feliratkozóval rendelkező szlovák vlogger most Budapest legrosszabbra értékelt helyét szemelte ki.
A Hajós utcai bárról már az értékelések alapján kiderült, hogy minden bizonnyal egy "klasszikus" túlszámlázós csalás helyszíne. A vlogger és társa rejtett kamerákkal felszerelkezve meg is találta a két nőt, aki a bárba csalja a gyanútlan embereket, és ők is belemetek a játékba. Végül 20 percnyi italozás után kikérték a számlát, aminek végösszege 86 ezer forint volt - 3 kör vizes pálinkát, két pezsgőt és két kólát fogyasztottak
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Faix Csaba, a Budapest Brand Nonprofit Zrt. vezérigazgatója videóban reagált az esetre, és figyelmeztető matricacsíkot ragasztott fel az üzlet kirakatüvegére.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Vállalkozói álmok: egyre több magyar fiatal vált alkalmazotti létből saját üzletre
OTP Junior Piacralépők: tíz fiatal vállalkozó versenyez 10 millió forintos fejlesztési támogatásért.
-
Brutális hiba, ha egy munkáltató csak a fizetéssel akarja megtartani a dolgozóit: ez ma már kevés
Berta Pétert, a WHC Csoport ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Közel 170 háztartási és higiéniai termék lesz olcsóbb ezekben az üzletekben
A PENNY Magyarország által bevezetett árcsökkentés a diszkontlánc vegyi áru választékának csaknem felét érinti.
-
A kozmetikai márkák sikere már nem csak a boltok polcain dől el (+Videó)
A Rossmann Beauty Expo-ra idén több mint 5500-an látogattak el.


