A férfiak mentális egészségét negatívan befolyásolhatja, ha partnerük többet keres náluk.

Őrült pénzeket keres egy TikTok videós, akinek egymilliónál is több követője van: most egy 24 éves lány árulta el, mennyi pénzt hoznak neki havonta a reklámbevételek, szponzori pénzek. Mint kiderült, több milliós összegek érkeznek a számlájára havonta.
Vi Loung 2019 óta van a TikTokon, azóta pedig követőinek száma átlépte az egymilliót. A 24 éves lány a "hogyan csináld" videóival lett népszerű a videómegosztón.
Most a Business Insidernek árulta el, egymillió követővel mennyit keresett havonta a reklámokkal, szponzorációkkal. Idén így néztek ki a havi utalásai:
- Február: 19 000 dollár (kb. 5,7 millió forint)
- Március: 30 000 dollár (kb. 9 millió forint)
- Április: 32 000 dollár (kb. 9,6 millió forint)
- Május: 1000 dollár (kb. 300 ezer forint)
- Június: 32 000 dollár (kb. 9,6 millió forint)
- Július: 17 000 dollár (kb. 5,1 millió forint)
A lapnak Vi Loung elmondta, hogy a május elég kaotikus volt, a szponzorok késtek a fizetésekkel, de három hónap is volt, amikortöbb mint 30 ezer dollár érkezett a számlájára. Elárulta, egy videóért 8-10 ezer dollárt (kb. 2,4-3 millió forintot) kér el a megrendelőktől, ám ha hosszabb ideig dolgozik egy márkával, akkor ez az összeg csökken 3 ezer dollárra (kb. 900 ezer forint). Mint kifejtette, korábban egy reklámügynökségnél dolgozott, közösségi médiával foglalkozott, ám amint befutott a TikTokon otthagyta munkahelyét, teljes állásban a csatornájával foglalkozik.
Ennyit keresnek a magyar YouTube sztárok
Korábban Draskovics Andris vázolta fel egy videójában, hogy mennyit lehet keresni tartalomgyártással. A videózásból származó bevételeket négy különféle lábra kell osztani. Az első - ez itthon annyira nem fut - az az a pénz, amit maga a Google fizet ki: a vállalat a reklámok után fizet, amelyek a videó előtt, közben, vagy után mennek. A számot lehetetlen belőni, minden videósnál más az összeg, nagyban függ attól, hogy milyen tematikában készül az anyag. Draskovics Andris szerint kb. 10-12 kategóriát különböztetnek meg a nagyvállalatnál, amik alapján eladják a videós reklámokat a hirdetőknek.
A legjobb CPM-eket (ez a mérőszáma annak, hogy 1000 megtekintés után mennyit fizetnek a reklámokért) a pénzügyi, illetve az ingatlan tematikájú videókkal lehet elérni, így ezek a legjövedelmezőbbek a YouTube-on.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Magyarországon nagyjából (...) 500 és 1500, de maximum 2000 forint körül van az az összeg, amit 1000 megtekintésenként tud keresni az ember
- mondta a videós. Draskovics Andris szerint nagyjából úgy lehet számolni Magyarországon, hogy havi egymillió megtekintéssel - ami azért itthon elég izmos szám - nagyjából 100 és 300 ezer forintot lehet a reklámok után keresni. Tehát itthon nem ez a fő bevételi forrása a tartalomkészítőknek, hanem a második láb, a szponzorált tartalom, amiből itthon Draskovics szerint elég sok fut - van olyan csatorna, amelyen minden videóban megjelenik egy-egy szponzor. A harmadik bevételi forrás a közösségi finanszírozás, amelyekkel a nézők közvetlenül tudják pénzzel támogatni a tartalomgyártókat. A negyedik bevételt hozó láb pedig a különféle termékek, szolgáltatások értékesítése, reklámozása.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


