A sofőr visszatérő szabályszegő, korábban kábítószer hatása alatt is vezetett.
Több pest megyei strand is fennakadt a razzián: szabálytalan vízicsúszdák miatt büntetett a hatóság
Hat Pest megyei strandon találtak szabálytalanságot a kormányhivatal ellenőrei, ami tavalyhoz képest magasabb arányt jelent. A tanúsítványokkal és a személyzet képesítésével volt jellemzően probléma. A jogsértő vállalkozások minden esetben bírságra számíthatnak.
Huszonkét vízi berendezés üzemeltetését függesztette fel a Pest Megyei Kormányhivatal az aquaparokat és strandfürdőket célzó fogyasztóvédelmi ellenőrzés során – közölte a szervezet a honlapján.
A hivatal ellenőrei Cegléden, Gödön, Budaörsön, Szigetszentmiklóson, Ráckevén, Dabason, Nagykátán, Gyömrőn, Mogyoródon, Leányfalun és a Lupa-strandon végeztek átfogó fogyasztóvédelmi ellenőrzést.
Tizenhat olyan aquaparkban és strandfürdőben jártak, ahol vízi csúszdák és egyéb vízi berendezések vannak, összesen száznégy eszközt vizsgáltak és hat helyszínen találtak szabálytalanságot, ami tavalyhoz képest magasabb arányt jelent.
Három üzemeltető tizenkilenc berendezésének nem volt hatályos megfelelőségi tanúsítványa, három személy pedig az általuk felügyelt vízi csúszdákra nem rendelkezett kezelői igazolvánnyal, hat üzemeltetővel szemben indítottak hatósági eljárást.
JÓL JÖNNE 10 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 10 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 210 218 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 9,97%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank (THM 10,22%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A jogsértő vállalkozások minden esetben bírságra számíthatnak, ha a hatóságok olyan hiányosságot találnak, amely a fogyasztók életét, testi épségét veszélyeztetheti. A strandokat, aquaparkokat üzemeltető vállalkozások nagy része már tisztában van a vonatkozó jogszabályokkal, a jogsértések többségében azokon a helyszíneken fordulnak elő nagyobb számban, ahol a berendezések üzemeltetése csak az idei évtől kezdődött meg. A kormányhiavatal azt ígéri, hogy az aquaparkokat a következő években is kiemelten ellenőrizni fogja, hogy a szabálytalanságok teljesen megszűnjenek.
Újfajta csalás terjed a nemrég elhunyt Tarr Béla nevével: nehogy bedőlj, ordas nagy lehúzás az egész
A csalók aztán felhívták telefonon is, magyar számról, és azt állították, hogy „brókerként” segítenek a befektetés kezelésében.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Agrárium 2026
Green Transition & ESG 2026
Retail Day 2026
Digital Compliance 2026







