Minden évben meghaladja a húszmilliárd forintot a hazai nagyvadak okozta károk mértéke, miközben csupán alig hárommilliárd forintot fizetnek ki a gazdáknak.
Durva! Ezt a saját szemeddel kell látnod: ezek a tinédzser ausztrál srácok azt eszik, amit az erdőben levadásznak, illetve a folyókból, tavakból kifognak. Így is lehet élni, ráadásul rendkívül olcsón. Neked menne???
Amúgy itthon is rengetegen hódolnak a vadászat, illetve horgászat szenvedélyének, és sokan el is fogyasztját az elejtett zsákmányt. De nagy divatja van a vadon termő növények begyűjtésének is, sokan még a jövedelmüket is ebből egészitik ki. Nem véletlen, hogy a NAV nemrég tájékoztatót tett közzé avadon gyűjtött növények értékesítésének szabályairól. Most pedig nézzük a fiatal ausztrálokat, hogyan cserkészik be a napi betevőt, és hogyan készítik el azt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


