Egy 89 éves nőt tartottak fogva, miután eladták 60 millió forintért óbudai lakását, és szinte minden pénzét elvették.

Február 17-én elindul a Hunyadi téri vásárcsarnok belső felújítása, amely több évtizedes várakozást követően valósul meg. Az első lépésként ideiglenes piacot alakítanak ki a csarnok körüli területen, hogy a bolhapiacok és az őstermelői árusok zavartalanul működhessenek a felújítás ideje alatt. A teljes rekonstrukcióra 2025 és 2027 között kerül sor.
A Hunyadi téri vásárcsarnok belső felújítása végre megkezdődik, miután hosszú évtizedek óta halogatották a munkálatokat. A felújítás első szakasza február 17-én indul, ekkor az őstermelői piac mellett és a Szófia utcai oldalon egy ideiglenes piacot alakítanak ki. A kivitelező elkezdi az ideiglenes árusító helyekhez szükséges közművek kiépítését, és a tervek szerint júliustól már itt működnek a csarnok jelenlegi árusai - közölte Soproni Tamás, Terézváros polgármestere a Facebookon. A belső és az őstermelői piac zavartalanul működik majd a felújítás alatt, a bolhapiacok is továbbra is megmaradnak.
A Hunyadi téri vásárcsarnokot a főváros építette közel 130 évvel ezelőtt, és annak állaga azóta folyamatosan romlott. Az épület a második világháború után beázott, és a 80-as évek végén alulról szigetelték. A mai formáját is ekkor nyerte el, ekkor kerültek be középre a pavilonok.
A vásárcsarnok felújítása régóta esedékes, hiszen már 1989-ben tervpályázatot írtak ki a teljes átalakítására. Az épület azóta is folyamatosan felújításokra várt. A mostani munkálatok során a csarnok teljes homlokzatának felújítására már 2019-ben sor került, de a belső teret nem érintették. A közelmúltban a Terézvárosi Önkormányzat új terveket készíttetett, amelyek alapján a felújítást nettó 2,92 milliárd forintból valósítják meg. A munkálatok 2025 és 2027 között zajlanak majd, és a Terézvárosi Vagyonkezelő Zrt. koordinálja azokat.
A felújítást széleskörű lakossági egyeztetés előzte meg, a terveket pedig az Archikon építésziroda készítette, miután megnyerte a közbeszerzési pályázatot. A vásárcsarnok rekonstrukciója két évig tart, és a felújítás alatt a helyi lakosság számára folyamatos tájékoztatást biztosítanak a munkálatok állásáról és az ezzel kapcsolatos tudnivalókról.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


