Hogyan alakulnak a környezetvédelmi kiadások Európában? Mire költ a legtöbbet Magyarország? Miért maradunk el a megújuló energiahasználat terén az uniós céloktól? Mutatjuk!

Az új visszaváltási rendszer első, kijózanító tapasztalatai alapján a köztéri kukákra hamarosan a kiürült italcsomagolások könnyű behelyezésére és elvételére szolgáló tartók kerülhetnek - írja a Népszava.
A Mohu tárgyalásokat folytat a közterületi hulladéktárolókra szerelhető palackrekeszek kihelyezéséről – erősítették meg lap információit a Mol-hátterű hulladékkoncessziós társaságnál. A Mohu a köztisztasági cégekkel közösen, élénken keresi a lehetőségeket – osztotta meg Nagy László, a Köztisztasági Egyesülés igazgatója is.
A köztéri kukákra erősített "palacktartókat" évek óta a világ számos olyan államában, illetve városában alkalmazzák, ahol a kiürült italcsomagolások pénzért visszaválthatók. A megoldást az teszi szükségessé, hogy az üres palackokat sokan kiszedik a kukákból. Ez részint a visszaváltásból élők számára kényelmetlen, másrészt egy-egy kuka feltúrása után rendetlenség is maradhat - írja a lap.
A dán, holland, norvég, svéd, német és japán megoldások nagyjából egyformák: a köztéri hulladékgyűjtőkre néhány palack ideiglenes tárolására alkalmas tartókat szerelnek. Létezik ugyanakkor ilyen egységgel egybeszerelt kuka, amiként olyan, osztott terű tároló is, amely külön rekeszébe lyukakon át csak palackok dobhatók. Egyszerű megoldás a fix, vízszintes tetejű hulladéktároló, amely felszínére csak üres palackokat illik helyezni. Illetve létezik kizárólag visszaváltható italcsomagolások tárolására szolgáló kuka is. Bár sokakban felmerülhet, hogy a tárolók néhány palackos tárolási képessége elegendő-e, általános tapasztalat, hogy a visszaváltható palackokat valaki néhány percen belül felveszi.
Ez Magyarországon is igaz: bár itt a visszaváltási rendszer januári-júliusi indulása óta nagy tömegben megjelent, többnyire "tisztán" dolgozó guberálók a palackokat még a kukákból kénytelenek kiválogatni, hazai szakértők, félhivatalosan, ma is azt javasolják, hogy aki nem szeretné visszaváltani a palackját, ne dobja ki az utcai hulladékgyűjtőbe, hanem helyezze mellé, mert néhány percen belül onnan vélhetőleg valaki mindenképp felveszi azt - írja a lap.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Bár a Mohunál értesülést bővebben nem kívánták véleményezni, úgy tudják, a palackrekeszekhez hirdetőket keresnek, vagyis olyan cégeket, amelyek a feltüntetett reklámért cserébe állják a szerelvények költségeit.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


