Tihanynál ismét megelevenedett a cápás filmek világa. Július 8-án, kedden videóra vették a Balatonban úszkáló „magyar tenger cápáját”, amelyről hamar kiderült, mi is valójában.

A Balaton partját évről évre egyre nagyobb arányban terítik be a nagy, sok esetben oda nem illő beruházások. A természetes és zöld partszakaszokat felváltják az épületkomplexumok, vagy a magáncélra megvásárolható, árban mindenképpen luxuskategóriába tartozó ingatlanok. Eközben a helyiek sokszor már azért küzdenek, hogy a megszokott helyükön valahogy még oda tudjanak menni a vízhez – közölte a Telex.
Néhány éve Balatonakarattyán komoly beruházás készül: két éve már javában a Magyar Nemzeti Bank alapítványának konferenciaközpontját tervezik a településre. Az egykori MÁV-üdülő helyére gyakorlatilag felhúztak egy teljesen új negyedet. A korábban itt található MÁV-nyaralóban az 1970-es évektől pihenhettek a vasutasok, viszont az elmúlt bő két évtizedben már üresen álltak az épületek. Végül az MNB alapítványához került a terület, ahol felépült a Balatonakarattyai Oktatási- és Konferencia Központ néven futó projekt. A területére még a Balatont is bevezették, amire "jóléti vízfelület" néven kaptak engedélyt.
A konferenciaközpont éves működési költségét 2022-ben 2 milliárdra becsülték, végül tavaly nyárra készült el. Az MNB felügyelőbizottsága idén jelezte, hogy túl nagy lábon él a jegybank, itt szóba került az akarattyai üdülő is. Az épületek hivatalosan workshopok, képzések és kihelyezett tárgyalások helyszínéül szolgálnak. Az építmények területe több mint 12 ezer négyzetméter, amiből hasznos körülbelül 9 ezer.
A portál szerint az egész Balatonon egymást váltják a nagyobb projektek. Az egyik legnagyobb a jelenleg is folyamatban lévő gigaprojekt a BalaPort ingatlanegyüttes Balatonfüreden. A korábbi vitorláskikötő helyén most az új kikötő mellé 200 férőhelyes mélygarázst, 24 luxusapartmant és egy 102 szobás ötcsillagos szállodát is építenek. Eközben Tihanyban is hatalmas fölháborodást váltott ki egy 45 lakásos lakótelep terve, amit egy természetközeli, erdős területen akarnak megvalósítani.
A lap ezen kívül még több ikonikus hely átépítéséről is beszámol, ahová igen borsos áron terveznek drága luxusingatlan komplexumokat felhúzni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


