Az Otthon Start program elsősorban a használt lakások piacán hozhat jelentős változást, míg az újlakás-építésekre gyakorolt hatása korlátozottabb lehet.

Áll a bál a napelemes családi házak körül: ezek a magyarok milliókat bukhatnak, ez volt hibájuk
200 család akár milliókat bukhat a napelemes pályázaton - adta hírül az RTL Híradó.
Akár milliókat bukhat csaknem kétszáz család a napelemes pályázaton a csatorna híradója szerint. A kormányzati pályázati portál szerint összesen 124,8 milliárd forintot ítéltek oda két és fél év alatt napelem- és hőszivattyú telepítésre, amiből 47,3 milliárd forintot – azaz kevesebb, mint 40 százalékát – fizetett ki a Magyar Államkincstár. A Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium a csatorna megkeresésére azt írta, 78 milliárd forintot azért sem folyósítottak még, mert a pályázatok 95 százalékban hiánypótlásra szorulnak.
Ehhez képest a híradóban megszólaló projektmenedzser ugyanakkor arról beszélt, sokszor hiába tesz meg mindent a pályázó, érthetetlenül sok idő telik el a kifizetésig. „Van olyan érintett, akitől minden hónapban, elseje és 10-e között kérnek NAV-igazolást, majd utána egy hónap múlva, mikor lejárt a 31 nap, megint bekérik, és nem utalnak közben..." - fogalmazott. A helyzet ma már odáig jutott, hogy a kisebb vállalkozások ezt sokszor nem tudják kivárni, a megkezdett munkákat nem fejezik be, újba nem tudnak belekezdeni, sokan pedig csődbe mennek. A legrosszabbul azok a pályázó családok járhatnak, akik megelőlegezték az állam helyett a kivitelezőnek az előleget, mégsem készült el a beruházásuk.
Sajnos a pályázati szerződések alapján van egy olyan kötelme a pályázóknak, hogyha nem teljesül a pályázat és nem teljesülnek a naplemes-telepítések, akkor nekik kell visszafizetni ezt a 40 százalék előleget. Úgy, hogy sem napelemet nem kaptak, és még lebeg a fejük fölött annak a veszélye, hogy vissza kell nekik fizetni azt az előleget, amit nem is ők kaptak meg
nyilatkozta Szilágyi László, a Magyar Napelem Napkollektor Szövetség alelnöke. A szövetség egyébként majd 200 ilyen családról tud.

Kilátástalan helyzetben rengeteg magyar: hiába az Otthon Start, CSOK, nekik sosem lesz saját lakásuk
A GKI friss elemzése szerint a hazai lakásárrobbanás jelentős része az elmúlt két évre koncentrálódott.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


