Megnövekedett a kereslet a fővárosi agglomerációs térség ingatlanjai iránt, 2022-höz képest 6, 2023-hoz mérten pedig 26%-kal
Indul a roham az albérletekért: ilyen bérleti díjra számíthatnak az egyetemisták Pesten és vidéken
A ponthatárok szerda esti kihirdetésével elindult a főszezon az albérletpiacon, amely felpörgeti az eddig is élénk piacot. Budapesten a 40 négyzetméternél kisebb alapterületű lakásokat átlagosan 155 ezer forintért kínálják a bérlőknek, míg a kiadó szobák esetében 80 ezer forint az átlagos bérleti díj.
Teljes fordulatszámra kapcsolt az országos albérletpiac, miután szerdán kihirdették a felsőoktatási felvételi ponthatárokat. A kiadó lakások iránti kereslet már tavasz óta egyre erősödik, a kínálat pedig az elmúlt hetekben kezdett jelentősen bővülni, az utóbbi pár napban 300 új kiadó ingatlannal bővült a több mint 12 ezres kínálat – derül ki az ingatlan.com legújabb elemzéséből, amely ismerteti, hogy Budapesten és a legnagyobb egyetemvárosokban mennyiért bérelhetőek a legolcsóbb árkategóriába tartozó – 40 négyzetméternél kisebb – garzonlakások és a kiadó szobák.
„A legalacsonyabb áron elérhető albérletek és szobák mindig is népszerűek voltak, de arra számítunk, hogy a következő hetekben még erősebb lesz a kereslet irántuk. Egyrészt az albérletek utóbbi időszakban látott drágulása miatt, másrészt pedig a most piacra lépő egyetemisták tipikusan olyan bérlők, akik olcsóbb kiadó lakásokat keresnek” – mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője. Hozzátette: „A kedvező áron kínált szobák és garzonlakások várhatóan nagyon gyorsan bérlőre fognak találni, ezért érdemes sietnie a diákoknak.”
Az ingatlan.com adatai szerint Budapesten az albérleteket 240 ezer forintos átlagáron kínálják a bérlőknek. A 40 négyzetméternél kisebb garzonlakások esetében az átlagos lakbér jóval alacsonyabb, 155 ezer forint. A legnagyobb garzonkínálattal rendelkező városrészek közül a XI. és XIII. kerületben 177 és 180 ezer forint az átlag. A XVII., XX. és XXI. kerületben 100 ezer forint körüli összegért is kínálnak kiadó garzonokat. A fővárosban bérelhető szobák átlagos díja pedig 80 ezer forint, de kerülettől függően nagy különbségek lehetnek ebben is.
A legnagyobb egyetemvárosok közül Győrben a 185 ezer forintos átlagos lakbérrel szemben a garzonok 105 ezer forintos bérleti díjjal szerepelnek a kínálatban, a szobák esetében 70 ezer forint az átlag. A debreceni albérletpiac 170 ezer forintos átlagos bérleti díjjal kezdi a szezont, míg a garzonokat 120 ezer, a szobákat 60 ezer forintos áron szerepelnek a kínálatban. Szegeden és Pécsen a 140 ezer és 135 ezer forintos átlagos díjhoz képest a 40 négyzetméternél kisebb lakásoknál 100 ezer, illetve 97 ezer forint a bérleti díj. Utóbbi városokban a kiadó szobák ára 60 ezer és 65 ezer forint. A miskolci garzonok 70 ezer forintos bérleti díja nem sokkal marad el a város teljes piacára jellemző 100 ezer forintos lakbérétől, a kiadó szobáknál 50 ezer forint az átlagos díj.
A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.
A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.
Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
-
Még könnyebb lesz a lakástakarékok felhasználása: te mit vennél belőle?
A lakástakarék megtakarítás lényegében bármilyen lakáscélra felhasználható.
-
Te mire költenéd a lakástakarékpénztári megtakarításodat?
A lakástakarék típusú öngondoskodás a piaci változások közepette is képes biztonságot adni.
-
20 éves Magyarország egyik legkedveltebb üzletlánca, a Lidl (x)
Közel 3,5 millió magyar elsőszámú választása, ha élelmiszerről van szó.