Az Otthon Start program elsősorban a használt lakások piacán hozhat jelentős változást, míg az újlakás-építésekre gyakorolt hatása korlátozottabb lehet.

Ezeken a Hajdú-Bihar vármegyei településeken lesz elérhető a falusi csok 2024-től: itt a hivatalos lista
2023. július 11-én megjelent a Magyar Közlönyben a kormány 302/2023. (VII. 11.) rendeletea kistelepüléseken nyújtható otthonteremtési támogatásokról, melynek melléklete a tartalmazza a települések listáját, ahol 2024-től igényelhető a falusi csok. A Pénzcentrum most összegyűjtötte vármegyénként az érintett településeket. Mutatjuk a friss listát Hajdú-Bihar vármegyéből.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter június 22-én jelentette be a kormány döntését a családtámogatások változtatásáról a Kormányinfón, mely legfőképpen a babaváró támogatást és a CSOK-konstrukciót, azaz a Családi Otthonteremtési Kedvezményt érinti. A bejelentés szerint 2023 végén megszűnik a "városi" CSOK, a babaváró támogatás és a falusi csok kondíciói pedig 2024-től megváltoznak. A döntés részletei július 11-én jelentek meg a Magyar Közlönyben, a vonatkozó rendelet pedig a 2024-től érvényes falusi csok település listáját is tartalmazza. Mivel a "városi" CSOK megszűnik, sok család számára lehet fontos a jövőben, mely településeken érhető még el a támogatás. Mutatjuk a vármegyei listákat.
Otthonteremtés 2023-ban vagy 2024-ben? Itt a kalkulátor!
Az egyes lakásvásárláshoz igényelhető támogatások megszüntetése, illetve a megmaradók részletszabályainak megváltoztatása sokakat elgondolkodtatnak, hogy vajon érdemes-e még idén kihasználni a 2024 végéig érvényben lévő családtámogatásokat (mint például a Családi Otthonteremtési Kedvezmény, azaz CSOK), vagy érdemes kivárni a lakásvásárlással, -felújítással. Nos, a Pénzcentrumon már elérhető az a kalkulátor, amivel bárki könnyedén kiszámolhatja, az ő adott paraméterei (élethelyzet, stb.) alapján, mikor járhat a legjobban. Íme:
A falusi csokos települések listája Hajdú-Bihar vármegyében 2024-től
A 2631 érintett település közül mindössze 59 található Hajdú-Bihar vármegyében, vagyis 2,3 százalék. A 302/2023. (VII. 11.) kormányrendelet a kistelepüléseken nyújtható otthonteremtési támogatásokról 2. melléklete az alábbi településeket tartalmazza Hajdú-Bihar vármegyéből:
- Álmosd
- Ártánd
- Bagamér
- Bakonszeg
- Báránd
- Bedő
- Berekböszörmény
- Bihardancsháza
- Biharkeresztes
- Biharnagybajom
- Bihartorda
- Bojt
- Csökmő
- Darvas
- Egyek
- Esztár
- Folyás
- Földes
- Furta
- Fülöp
- Gáborján
- Görbeháza
- Hajdúbagos
- Hajdúszovát
- Hencida
- Hortobágy
- Kismarja
- Kokad
- Komádi
- Konyár
- Körösszakál
- Körösszegapáti
- Magyarhomorog
- Mezőpeterd
- Mezősas
- Monostorpályi
- Nagykereki
- Nagyrábé
- Nyírábrány
- Nyíracsád
- Nyírmártonfalva
- Pocsaj
- Sáp
- Sáránd
- Sárrétudvari
- Szentpéterszeg
- Szerep
- Tépe
- Tetétlen
- Tiszacsege
- Tiszagyulaháza
- Told
- Újiráz
- Újléta
- Újszentmargita
- Újtikos
- Váncsod
- Vekerd
- Zsáka
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


