Ismét összeszedtük a hét legolvasottabb Pénzcentrumos cikkeit, hogy újra tudd olvasni őket, ha kimaradt volna valamelyik.
Marad még fél évig a rendeleti kormányzás, mert a háború még nem ért véget a szomszédban. Novemberig biztosan különleges helyzet lesz az országban.
Újabb fél évvel, 2023. november 25-éig hosszabbította meg a kormány a szomszédban dúló háború miatt elrendelt veszélyhelyzetet - ez derült ki a friss Magyar Közlönyből.
A rendelet szövege szerint a humanitárius katasztrófa elhárítása, valamint maga a háború miatt az Országgyűlés felhatalmazta a kormányt, hogy a háborús veszélyhelyzetet további 180 nappal, vagyis fél évvel hosszabbítsa meg. Jelen állás szerint tehát legalább növember végig rendeleti kormányzás van érvényben Magyarországon, a Közlönyben a rendelet szövegét Novák Katalin köztársasági elnök és LAtorcai János, az Országgyűlés alelnöke szignózták.
Erre kevés otthontulaj számított: komoly változás jön 2026-tól, fájdalmas rezsiárakat hozhat magával
A szakértők szerint a karbonvám bevezetése több mint 60%-kal csökkentheti Ukrajna EU-ba irányuló áramexportját.








