34 °C Budapest
Electric heating , checking the temperature

Rezsiemelés: újabb lakossági kedvezmény szűnt meg, rengetegen kaphatnak durva csekket

2023. április 19. 18:04

Véget ért a kedvezményes H tarifás fűtési idény, éppen ezért ajánlatos átgondolni mostantól az áramhasználatot mindenkinek, aki élt vele. 

Április közepén megszűnt az idény jelleggel működő kedvezményes hőszivattyús fűtési lehetőség. Hőszivattyús rendszerrel lehetőség van a megújuló energiaforrásokhoz szánt, kedvezményes H tarifa igénybevételére, amellyel csökkenthetők a fűtési költségek. A hőszivattyús technológiát alkalmazó és megújuló energiaforrást használó fűtési rendszerek esetén vehetik igénybe.

A H tarifás fűtési idény április közepén véget ér, hiszen csak a fűtési szezonban, vagyis október 15-től április 15-ig. Árszabása az elérhető áramtarifák közül a legkedvezőbb (~22–24 Ft/kWh), alacsonyabb, mint az éjszakai áramé, ráadásul a 2022 augusztusától érvényben lévő villamosenergiaár-változás nem érintette ezt a díjszabást, vagyis nem drágult. 

A háztartások a felhasznált energia legnagyobb részét, közel háromnegyedét fűtésre fordítják. A H tarifa egy olcsó, 2010 óta elérhető kedvezményes áram díjszabás, amit azért hoztak létre, hogy azzal lehessen működtetni a fűtési idényben a hőszivattyúkat, a klímákat és a megújuló energiaforrásokból kiépített fűtési rendszereket - írja a napi.hu.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. július 4. péntek
Ulrik
27. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?