Magyarország jelentős lépéseket tett a nemteljesítő hitelekre (NPL) vonatkozó keretrendszer korszerűsítése felé

Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a módosítást, amely alapján a kormány újabb budapesti területeket jelölne ki azonnali rozsdaövezeti akcióterületté, írta meg a 24.hu.
A rozsdaövezetekről szóló törvény 2020. július 22-től vezette be az azonnali, a közép- és hosszú távú rozsdaövezeti akcióterület fogalmát, miszerint rozsdaövezetnek minősül többek között a használaton kívüli, általában leromlott fizikai állapotban lévő, és/vagy környezetszennyezéssel terhelt egykori iparterület, gazdasági terület.
A mostani módosító rendelkezések alapján az épített környezet alakításáról és védelméről szóló törvény adott felhatalmazást a kormánynak arra, hogy ezen területek lehatárolását rendeletben állapítsa meg. A kabinet ezt meg is tette 2021-ben, de most a rendelet módosításával újabb budapesti területeket jelöl majd ki azonnali rozsdaövezeti akcióterületté. Ezek között van újbudai, zuglói, illetve XV. kerületi terület is. A XI. kerületben például ipari épületeket akarnak elbontani, parkosítást, lakóingatlanfejlesztést terveznek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


