A fejlettségi mutató 53 indikátorból áll, és külön méri a fővárosi kerületeket, megyeszékhelyeket, valamint a különböző méretű városokat és falvakat.

A rezsinövekedés hírére Lisztes Attila jurtakészítő műhelyében is szinte azonnal megszaporodtak a telefonok, de általában is egyre többen érdeklődnek az olcsóbb, pár millióból kihozható, természetközelibb otthon iránt. De tényleg lehet jurtában élni? – tette fel a kérdést a HelloVilág.
A jurtákról a táborozás, de legrosszabb esetben is a hagyományőrzés jut a legtöbbünknek az eszébe. Azonban Lisztes Attilát nem táborok keresik meg nagyszámban mostanában: lakóházként akarják megrendelői használni a sátrakat. A rezsicsökkentés csökkentésének hírére pedig szinte azonnal megszaporodtak a megrendelései, ami emellett azzal magyarázható, hogy egyre többen érdeklődnek az olcsóbb, természetközelibb otthonok iránt.
Igényektől függően változhat a jurta ára, de már körülbelül másfél millió forintért lehet saját jurtánk, de ha mindenképpen lakóépületnek szeretnénk, akkor egy 80 négyzetméteres alapterületű 4,5 millió forint körül mozog.
A legkisebb jurta 4 méteres (ez 12 négyzetméternyi területet jelet), ezt követi a 6 méteres átmérőjű (30 négyzetméter), majd a 8 méteres (50 négyzetméter) és a 10 méteres (80 négyzetméteres alapterülettel). A legkisebb jurta minigarzon méretű, ezt már másfél millióból ki lehet hozni, és ez is már a téliesített verzió, de méretei miatt inkább nyaralónak ajánljuk. Az 50 négyzetméter viszont már akkora, ami egy családnak is való. 80 négyzetméteresnél nagyobb azonban már senkinek sem ajánlunk, ha több helyiségre és négyzetméterre van szükség, akkor inkább érdemesebb több jurtát venni
– magyarázta Attila. Az árak pedig az elmúlt egy évben nőttek meg ennyire, hiszen a jurták 60 százaléka faanyag és az erdei fenyőnek, bükknek és kőrisnek egyaránt a duplájára emelkedett az ára. De még így is az egyik legolcsóbb lakhatási megoldásnak számít, ráadásul lényegesen energiatakarékosabb és jóval kevesebb energiát (áramot, gázt) fogyaszt, mint egy ugyanakkora alapterületű ház. Nem beszélve arról, hogy 2-5 nap alatt elkészül és mindössze 1-2 zsák hulladék marad utána.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Többtucat termék árát csökkentette a Lidl: ezeknél a leglátványosabb a változás
Az árréstoppal érintett termékeken kívül is jelentős árcsökkentéssel találkozhatnak a vásárlóka a Lidl boltjaiban.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


