Magyarország GDP-arányos államadóssága 2025-ben várhatóan tovább emelkedhet, ami már a második egymást követő évi növekedést jelentené.

Ötödével csökkent a hajléktalanok száma két év alatt Magyarországon – írja a Népszava.
A lap a Menhely Alapítvány felmérésére hivatkozva azt írja, hogy bár a hajléktalanok száma csökkent, sokan inkább csak kikerültek az ellátórendszerből a koronavírus miatt, vagy eltűntek a közterületekről a rendőri intézkedések és a bírságok következtében. Ez azt jelenti, hogy sokan folyamatosan inkább mozgásban vannak, tartva a szigorúbb közterületi szabályozástól. Az alapítvány elnöke azt is elmondta, bár adatuk nincs rá, vélhetőleg nőtt a halálozási arány is a közterületen élők körében.
A felmérésből azonban az is kiderült, sok hajléktalan lett nyertese a krónikus munkaerőhiánynak, amely már 2019-ben arra késztette a munkaadókat, hogy szükség esetén szállást is biztosítsanak az új munkavállalóknak. Ezeknek a szállásoknak a minősége azonban az alapítvány elnöke szerint nagyon eltérő. Ezen felül kiderült az is, hogy a fedél nélküli embereke egyre korosabbak, csaknem háromnegyedük elmúlt ötven éves. Többségük krónikus betegséggel, mentális, alkohol- vagy drogproblémával küzd.

Kilátástalan helyzetben rengeteg magyar: hiába az Otthon Start, CSOK, nekik sosem lesz saját lakásuk
A GKI friss elemzése szerint a hazai lakásárrobbanás jelentős része az elmúlt két évre koncentrálódott.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


