A pedagógusoknak is sok munkája van abban, hogy idén is rendben lezajlottak az érettségi vizsgák, ezért azonban még mindig csak annyi pénzt kapnak, mint 2015-ben.
A Nemzeti Ifjúsági Tanács a 2019/2020-as tanév tavaszi félévében és a 2020/2021-es tanév téli szünetében országos felmérést készített a digitális oktatással, illetve a járványhelyzet miatt átalakított érettségivel és annak lehetséges forgatókönyveivel kapcsolatban.
Az ország legnagyobb ifjúsági közösségeit tömörítő ernyőszervezete által készített kérdőívnek köszönhetően, közel tízezren nyilvánították ki véleményüket a köznevelésnek a mindennapjaikat és a jövőjüket befolyásoló kérdéseivel kapcsolatban. A válaszadók jelentős része középiskolás diák, de általános iskolások, pedagógusok és szülők is magas számban töltötték ki az online kérdőíveket.
A felmérés eredményei alapján a NIT Elnöksége a következő észrevételeket fogalmazta meg a 2021. évi tavaszi érettségi vizsgák lebonyolításával kapcsolatban:
- az érettségi előtt álló diákok több mint 80%-a tart attól, hogy a digitális munkarend elegendő felkészültséget biztosít-e számukra a vizsgáik teljesítéséhez, illetve a sikeres felsőoktatási felvételijükhöz;
- a kitöltők kétharmada elégedett volt a 2020. évi tavaszi érettségi vizsgák lebonyolításának rendjével, valamint az alkalmazott biztonsági intézkedésekkel;
- a középiskolai diákok túlnyomó többsége kérésként fogalmazta meg, hogy az előrehozott érettségi vizsgák is kerüljenek megszervezésre.
Mindezek alapján a Nemzeti Ifjúsági Tanács megfontolásra javasolja, hogy:
- a végzős évfolyamon tanulók sikeres vizsgáinak érdekében - a közelgő határidők miatt -
a pedagógusok, a diákok és hozzátartozóik egészségvédelmi szempontjait maximálisan figyelembe véve; és
- az érettségi vizsgák teljesítésének lehetőségét a középiskola befejezése előtti (10-11.) évfolyamok vizsgázói esetében is biztosítsák.
A köznevelésben tanuló több százezer diák érdekében, a NIT Elnöksége kéri az érettségi vizsgák rendjének mielőbbi tisztázását és rendezését, valamint a kapcsolódó döntésekről a társadalom széleskörű tájékoztatását.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


