Brutál drága lett az albérlet Budapesten: ennyi az átlagos bérleti díj most a fővárosban.
Idén a korai fagyok, majd az ezt követő aszályos időjárás betett a pálinkafőzőknek is: kajszibarackból alig termett valami, ráadásul meggyből és szilvából is kevesebb lett a szokottnál. Arról, hogy milyen változások élesedtek a közelmúltban a pálinkafőzés terén, szakértők válaszoltak a HelloVidéknek.
Mint kiderült, idén nem történt változás, utoljára 2019. január elsején vezették be, hogy a magánfőzött párlat nem adómentes, hanem 700 Ft/db párlatjegy ellenében főzhető. A párlatjegy nem fizikai, hanem virtuális, a bejelentés után elektronikusan küldi a NAV. A 700 ft, 1 liter 42 százalékos párlatra vonatkozik, amiből 86 litert főzhet maximum évente egy magánfőző. A terv viszont az, hogy 2021-től ismét adómentes lesz a magánfőzés.
Arra a kérdésre, hogy hány darab főzőberendezés van a magyar háztartásokban, a NAV azt a választ adta, hogy az önkormányzati adóhatóságtól kapott tájékoztatások szerint 2019-ben 2265, míg 2020-ban a mai napig 987 párlat előállítására alkalmas desztillálóberendezést jelentettek be a magánfőzők. Kiderült az is, hogy a magánfőzők 2019-ben 155 733, míg 2020-ban a mai napig 59 344 párlatadójegyet vásároltak.
A NAV a párlat előállításával kapcsolatos folyamatokba akkor avatkozik be, ha a hatályos jogszabályi rendelkezések megszegését tapasztalja. Magánfőzés esetében ez leggyakrabban a bejelentések elmulasztásában nyilvánul meg. Ezekben az esetekben az ellenőrzést végzők jegyzőkönyvben rögzítik a mulasztást és értesítik az illetékességgel rendelkező önkormányzati adóhatóságot. Az önkormányzati adóhatóság az értesítés alapján felszólítja a magánfőzőt az elmulasztott kötelezettség pótlására. Ha az 15 napon belül nem történik meg, akkor szankcióként, bejelentés elmulasztásával kapcsolatos jogsértés miatt 200 ezer forintig terjedő bírságot állapíthat meg.
Ha érdekel a téma, tovbb olvashatsz a HelloVidék oldalán. KATT!
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


