A klímatelepítés előtt érdemes tájékozódni a helyi szabályozásokról, különben jelentős anyagi veszteség érhet minket.
A Fővárosi Vízművek a veszélyhelyzet alatt is folyamatos üzemeltetéssel, a tervezett karbantartások ütemezett elvégzésével gondoskodott a közcsőhálózat biztonságának megőrzéséről. A belső ivóvízhálózatokon található csapokat azonban számos épületben március közepe óta nem nyitották meg.
A Budapestet és agglomerációját érintő kijárási korlátozás feloldásával együtt a munkahelyeken is újra visszaáll lassan az élet a normál kerékvágásba. Mivel nagyon sok intézmény és vállalat távmunkában foglalkoztatta munkavállalóit, heteken vagy akár két hónapon keresztül is használaton kívül állt az épületek vízhálózata, a mosdók és konyhák csaptelepei. Ennek eredményeként olyan pangó víz alakulhatott ki a vezetékekben, amely táptalajul szolgál a kórokozóknak. A megoldás egyszerű: könnyen megszabadulhatunk a felgyűlt lerakódásoktól, ha az újbóli birtokba vételkor a megszokottnál hosszabban engedjük ki a vizet, és csak akkor fogyasztunk belőle, amikor már ivásra kellemesen hidegnek érezzük.
Minden, kapuit újra megnyitó munkáltatónak biztonságos üzemletetést kívánunk, amihez a Fővárosi Vízművek a tiszta, egészséges szolgáltatott ivóvízzel tud hozzájárulni!
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


