14 °C Budapest

Pesti agglomeráció: 50 km, és máris dupla annyiba kerül egy átlagos ingatlan

MTI
2019. augusztus 30. 08:31

A második körös agglomerációs gyűrű ingatlanai is egyre keresettebbek, miután 20 millió forint alatti áron csak Budapesttől 40-60 kilométerre találnak házakat a vevők - írja a Világgazdaság.

A statisztikák szerint a főváros környéki agglomeráció északi és déli szektora a legnépszerűbb, az elmúlt években sokan költöztek ki Dunakeszire és Szigetszentmiklósra, Érd után e két várost növelve a régió legnépesebb településévé. A lapnak Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum elemzési vezetője elmondta: 2010 óta tíz-tíz ezerrel nőtt a lakosság száma a két városban, az ezer lakosra jutó ingatlanvásárlások száma 17-18 között mozog. Hozzátette, hogy ezzel szemben kevésbé népszerű Gyál és Pilisvörösvár környéke, a két járásban az ezer lakosra vetített ingatlan-adásvételek száma a legalacsonyabb, újabban mindössze nyolc.

Az agglomerációs településeken a 100-120 négyzetméteres, jellemzően új építésű sorházak, ikerházak és többlakásos épületek alkotják a kínálat zömét. Az árakban jókora különbségek vannak: a Monori járásban egy átlagos ingatlan értéke húszmillió forint, a Dunakeszi járásban viszont jellemzően 47 millió forintot fizettek idén a vásárlók. Az elmúlt években a legnagyobb drágulás az északi (Dunakeszi, Fót, Göd, Vác) és a keleti (Veresegyház, Mogyoród, Gödöllő, Kistarcsa) agglomerációs szektort jellemezte. A legdrágábbak még mindig a nyugati (Budakeszi, Budaörs, Törökbálint) és az északnyugati (Szentendre, Solymár, Üröm, Pomáz) területek - írta a Világgazdaság.

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. május 23. péntek
Dezső
21. hét
EZT OLVASTAD MÁR?