Egy 89 éves nőt tartottak fogva, miután eladták 60 millió forintért óbudai lakását, és szinte minden pénzét elvették.
Az Európai Unióban értékesített elemeknek és akkumulátoroknak összességében mintegy 44 százalékát gyűjtik vissza újrahasznosításra - Magyarországon ez 53 százalék, amivel az ország a harmadik legmagasabb arányt produkálja az EU-ban.
Az EU elemekről szóló irányelve 45 százalékos célt határoz meg a visszagyűjtés arányára vonatkozóan, amit a legutóbbi adatok alapján 2016-ban a közösség 16 tagállama ért el - derül ki az Eurostat statisztikájából.
A jelentés szerint az egyes országok között Belgiumban gyűjtik vissza legnagyobb arányban, 71 százalékban az elemeket és akkumulátorokat, megelőzve Luxemburgot (63 százalék) és Magyarországot, illetve Litvániát (53-53 százalék).
A legrosszabbul Horvátország (29 százalék, 2015-ös adat), Ciprus (28 százalék) és Románia (21százalék, 2015-ös adat) szerepelt a listán.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


