1 °C Budapest

Kiderült: ennyit fizetsz évente, ha kutyát tartasz

2018. május 21. 09:02

Az állatok kitűnő társat jelentenek egy gyerek, de akár az egész család számára. A megfelelő kisállat, háziállat kiválasztása azonban komoly mérlegelést igényel. A lakáskörülmények, az időbeosztás, a gyerekek habitusa és a szülők tűrőképessége mellett az anyagi szempontok is fontosak.

Egy háziállat rengeteg örömöt csempész a mindennapokba. Mielőtt azonban döntenénk arról, hogy milyen állatot veszünk vagy fogadunk örökbe, érdemes mérlegelni: fontos szempont az, hogy milyenek a lakáűskörülmények, milyen az időbeosztásunk, ha van gyerek, milyen az ő habitusa, és az anyagiagak is érdemes átgondolni.

A K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő szervezői arra buzdítják a szülőket, hogy tervezzék előre együtt a költségeket, hiszen ez egyszerre lehet élmény és tanulás is a kicsik számára, hiszen a gyerekeknek az efféle kalkulációk, pénzügyi tervezések nem jelentenek problémát, és ezzel praktikus és hiánypótló ismeret sajátítanak el, ami észrevétlenül beépülhet mindennapjaikba.

A legjobb társ a kutya, de törődésben és költségekben is komoly tényezőket kell átgondolniuk a gazdiknak. Ha egy közepes testű kutyára esik a választás, akkor az etetésre havonta minimum 8 ezer forintot kell számolni. A nélkülözhetetlen egészségügyi ellátás évente több mint 40 ezer forintba kerül.

Ha éves költséggel számolunk akkor a családi költségvetésben közel 140 ezer forinttal kell tervezni.

A cicák is nagyon szeretett házikedvencek. Ugyan kevesebbet esznek, de a számukra kínált száraz táp drágább, így éves szinten ugyanazzal a költséggel lehet számolni.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Bevezetésként lehet egy kisebb állatkát gyermekünk gondjaira bízni. Egy tengerimalac vagy hasonló méretű rágcsáló tartása például jó bevezető lehet a kisállattartás alapjaiba. Az egyszeri beruházás a ketrec és berendezése 25 ezer forint körüli költséget jelent. A táplálás havonta 6 ezer forint, az egészségügyi ellátás pedig évi 10 ezer forintot jelent.

Éves szinten tehát egy kisállat esetében 80 ezer forintot kell erre elkülönítenünk a családi kasszából.

A kisállatok sora végtelen: halak, hörcsögök, deguk, de már szakállas agámák vagy kaméleonok is lehetnek a gyerekek házikedvencei. A közös mindben az, hogy rajtuk keresztül felelősségvállalást, elköteleződést, mindemellett pénzügyi tudatosságot is taníthatunk gyermekünknek.

NEKED AJÁNLJUK
Kihívásból lehetőség – Innováció a nyelvtanulásban gyerekeknek (x)

A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.

Sokkal több magyar gyereket bántanak így: igazi kegyetlen világ ez, bárki óriási bajba kerülhet

A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.

Jön az V. Mindset Meetup hétvégén, építs te is kapcsolatokat, ne maradj le! (x)

Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.

Járt már homoktövis szüreten? Most megteheti! (x)

Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. november 22. péntek
Cecília
47. hét
KONFERENCIA
Tovább
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
A magyar Real Estate Agent találkozó a Kalmárok közreműködésével
Future of Finance 2024
Mi lesz a szerepe a pénzügyekben az AI-nak?
Sustainable World 2024
Zöld finanszírozási lehetőségek, befektetési döntések, ESG megfelelés
EZT OLVASTAD MÁR?