A környező országok egyetemi városaiban is pörög az albérletpiac: Bécsben egy garzon akár 400 ezer forintba is kerülhet.
A korábban beígért egyszeri utalás helyett az önkormányzatnak kellene szétosztania a tűzifát, ráadásul van, ahol rászorultsági alapon, vagyis nem is mindenki kaphat belőle.
Azokon a településeken, ahol van vezetékes gáz, csak a rászorulók kaphatják meg a 12 ezer forintos téli rezsicsökkentést - számolt be tegnap az RTL Klub Híradója. Bemutattak egy baranya megyei települést, Velényt, ahol nincs vezetékes gáz, ezért mindenki fával fűt, itt az önkormányzat kapja meg a 12 ezer forintos rezsicsökkentés összegét, amelyből tűzifát kell vásárolnia, a fát pedig legkésőbb szeptember 30-ig kiosztani.
Más a helyzet a Velénytől nem messze fekvő Tésenyben, ahol van vezetékes gáz, de nem mindenki köttette be. Aki itt fával fűt, az nem kapja meg a beígért rezsicsökkentést. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium ugyanis közölte, akik olyan teleplésen élnek, ahol van vezetékes földgáz, de nem veszik azt igénybe, azok nem kapják meg a 12 ezer forintos rezsicsökkentést, csak szociális alapon juthatnak tűzifához.

Kilátástalan helyzetben rengeteg magyar: hiába az Otthon Start, CSOK, nekik sosem lesz saját lakásuk
A GKI friss elemzése szerint a hazai lakásárrobbanás jelentős része az elmúlt két évre koncentrálódott.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


