A budai oldalon az adásvételek 41%-a már ebben, a gyakorlatilag plafon nélküli ársávban történt.
A városfejlesztési projektek amellett, hogy átrajzolják a térképet, jelentős átrendeződést okozhatnak a lakásárakban is. Az utóbbi években egyre több cég látta meg a lehetőséget a Duna-partban: sorra épülnek a lakóparkok, amelyek különböző kikapcsolódási lehetőséget is biztosítanak a fővárosiak számára.
Évente csaknem 0,6 százalékkal növekszik Budapest népessége - derül ki az Otthontérkép tavaly őszi elemzéséből. Az viszont, hogy egyre többen költöznek a fővárosba, nagyobb laksűrűséget is eredményez. Ráadásul egyre fontosabb szempont lakásvásárláskor, hogy milyen a környezet: a lakhatás mellett évről évre egyre meghatározóbb, milyen kikapcsolódási és szórakozási lehetőségek vannak a környéken, illetve a megfelelő környezeti (például zöldfelületi-arány) jellemzők is számítanak. Nem csoda, hogy
Elég csak a IX. kerület középső részére vagy a Corvin negyedre gondolni: a mellett, hogy lecserélődött a lakásállomány, az egész környék megújult: nőtt a zöldfelületek aránya, de több lett a kikapcsolódási és szórakozási lehetőség is. Ez a lakásárakon is meglátszik: 1998-tól a városrész a budapesti átlagos lakásár-változáshoz képest 23 százalékkal jobban növekedett, vagyis értékelődött fel a Lakáspiaci Mozaik adatai szerint - derül ki a Portfolio cikkéből.
Az elmúlt években egyre nagyobb szerepet kap a Duna-part fejlesztése is. Elég a tavaly megújult Nehru-partra gondolni, ami most már játszótérrel, sportpályával és persze egy csodás kerttel várja a kikapcsolódni vágyókat. Mindez persze még kevés, hiszen a Duna-partokban rejlő lehetőséget évek, sőt évtizedek óta nem aknázzák ki. Már 2014-ben átfogó elemzés készült a Duna menti Területek Összehangolt Fejlesztése Tematikus Fejlesztési Program keretében. Ebben hangsúlyozzák,
Már akkor is kiemelték, hogy a partszakaszok jelentős rekreációs potenciáljának kiaknázását helyenként nagymértékben gátolják a vízpart - kedvezőtlen városszerkezeti adottságokból adódó - megközelítésének nehézségei. Helyenként a közterületek hálózata hiányos, a közutak és kötöttpályás útvonalak elválasztó hatása érvényesül, vagy az infrastruktúra hiányosságai képeznek akadályt.
Noha ezek orvoslása még várat magára, azért történtek előrelépések. Példaként említhetjük a megújult Kopaszi Gátat vagy a Római-partot, ahová a budapestiek visszavonulhatnak kicsit a város zajától. Vagy ott van a Margitsziget, ami szintén helyet biztosít a kikapcsolódni, sportolni vagy pihenni vágyóknak, a szabadidős programokat kereső családoknak.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Nem csoda, hogy egyre több cég látta meg a fantáziát a Duna-partban. Jó példa erre a BudaPart néven futó fejlesztés is. A Kopaszi-gát mellett, a Lágymányosi-öböl másik oldalán kezdték meg az új városrész kialakítását, ahol a lakások mellett irodák is épülnek: összesen 6 ezer ember lakhat majd itt és 25 ezer ember dolgozhat a területen. Még egy bevásárlóutcát is létrehoznak, és több sportpálya és fitneszterem is épül majd a folyóparton.
- mondta el a Pénzcentrum megkeresésére Kiss Ákos, a Property Market lakáspiaci értékesítési igazgatója.
"A megújult, rehabilitált, újjáéledő és átalakuló városrészek, blokkok, környékek az egyik legerősebb vonzerővel rendelkező területek Budapesten belül. A jellemzően az épített környezet teljes átépítésével létrejövő fejlesztések azonban nem csak a saját mikrokörnyezetükre, hanem jóval tágabban éreztetik pozitív hatásukat, mind életminőség, mind az ingatlanállomány értéke, értékesíthetősége, és vonzereje tekintetében" - fűzte hozzá a folyó menti fejlesztések létjogosultságáról Ditróy Gergely. A Portfolio Ingatlan vezetője a Pénzcentrum megkeresésére hozzátette:
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


