Ismét mozgalmas hét áll mögöttünk: alábbi összefoglalónkban összegyűjtöttük a 20. hét legfontosabb, legérdekesebb, legolvasottabb cikkeit a Pénzcentrumról.
Perek, jogviták sokaságára lehet számítani az építőiparban amiatt, hogy idén váratlanul nagy mértékben drágultak az építési anyagok, illetve egyre több pénzbe kerül a munkaerő és a háttérszolgáltatások megfizetése. A legtöbb vállalkozó ugyanis 5-7 százalékos árnövekedéssel számolva alakította ki fix vállalási árait, ám eközben átlagosan 25 százalékos költségnövekedés következett be - írja a Magyar Nemzet.
Ezt a kiadástöbbletet már nem képesek "lenyelni" a vállalkozások, a megbízók pedig nem szívesen fizetnek többet a kialkudott összegnél - mondta a lapnak Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnöke, aki úgy véli: a költségek emelkedése miatt kialakult gondok nagyszámú építőt és építtetőt érintenek.
A szakember szerint továbbra is nehezíti az építési iparág helyzetét a szakemberhiány, de megfelelő fejlesztésekkel, a munkafolyamatok gépesítésével, illetve a hatékonyság növelésével csökkenthetők a munkaerő-ellátottsági problémák. Koji László hozzátette: az építési vállalkozóknak most megéri fejleszteni cégeiket, mert az iparág hosszabb távon is növekedésre számíthat. Ezt a rendelésállomány folyamatos bővülése is előre jelzi.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


